Znaleziono 0 artykułów
16.11.2022

Rozpoczęto prace nad trzecią częścią „Pamiętnika księżniczki”

16.11.2022
Fot. Materiały prasowe

Amerykański portal „The Hollywood Reporter” informuje, że Disney rozpoczął prace nad trzecią odsłoną kultowej serii „Pamiętnik księżniczki”. Czy Anne Hathaway ponownie wcieli się w rolę Genovii?

W 2001 roku na ekranach kin zadebiutował film „Pamiętnik księżniczki” w reżyserii Garry’ego Marshalla („Pretty Woman”). Oś fabuły stanowi historia nastolatki z San Francisco, która pewnego dnia dowiaduje się, że została spadkobierczynią tronu małego, europejskiego państewka. Dziewczyna ma niewiele czasu na to, aby przygotować się do nowej roli. W postać niezdarnej, acz zdeterminowanej Mii Thermopolis wcieliła się Anne Hathaway, która otrzymała z tę rolę nominację do MTV Movie Awards, międzynarodową popularność i tytuł „wschodzącej gwiazdy” według magazynu „People”. Sam film stał się kasowym hitem. Trzy lata później powstała jego druga część.

„The Hollywood Reporter” ogłosił, że Disney rozpoczął prace nad trzecią odsłoną kultowej serii. Scenariusz napisze Aadrita Mukerji („Supergirl”, „Reacher”), a produkcją zajmie się Debra Martin Chase, która czuwała również nad realizacją dwóch pierwszych filmów. Nie wiadomo jeszcze, kto będzie reżyserem filmu. Zagadką pozostaje również, czy w głównej roli ponownie zobaczymy Anne Hathaway. Sama aktorka kilkukrotnie powtarzała w wywiadach, że chętnie wcieliłaby się znowu w postać księżniczki Genovii.

– Razem z Debrą Martin Chase chcemy, aby powstała kolejna część „Pamiętnika księżniczki”. Wszystko musi być jednak idealnie dopięte, bo kochamy tę serię, tak samo jak fani. Dlatego nie chcemy niczego ogłaszać, dopóki nie będzie to gotowe. Ale pracujemy nad tym – powiedziała aktorka Julie Andrews, która w filmie odgrywa babcię księżniczki, podczas programu „Watch What Happens Live” w 2019 roku. 

Aleksandra Kupras
  1. Kultura
  2. Kino i TV
  3. Rozpoczęto prace nad trzecią częścią „Pamiętnika księżniczki”
Proszę czekać..
Zamknij