Znaleziono 0 artykułów
03.08.2021

Anne Hathaway świętuje rocznicę filmów „Pamiętnik księżniczki” i „Diabeł ubiera się u Prady”

03.08.2021
Kadr z filmu "Pamiętnik księżniczki" (Fot. materiały prasowe)

Nie tylko diabeł ubiera się u Prady. Anne Hathaway, aby uczcić 20. rocznicę premiery filmu „Pamiętnik księżniczki” i 15-lecie produkcji z legendarną Mirandą Priestly, opublikowała na Instagramie jubileuszową fotografię, na której pozuje w lawendowej kreacji z włoskiego domu mody. 

W czerwcu minęło 15 lat, od kiedy na ekranach kin na całym świecie zagościła początkująca dziennikarka Andrea Sachs (Anne Hathaway), która w wełnianym swetrze w kolorze lila i sztruksowej marynarce wkroczyła do biura kostycznej Mirandy Priestly (Meryl Streep), naczelnej magazynu „Runaway”. Ponad pięć lat wcześniej, a dokładniej 29 lipca 2001 roku widzowie poznali równie wdzięczną Mię Thermopolis (również graną przez Anne Hathaway), nieco nieokrzesaną uczennicę liceum, która pewnego dnia dowiaduje się, że jest następczynią tronu tajemniczej Genovii. 

W roku obfitującym w wyjątkowe jubileusze, Anne Hathaway, odtwórczyni obydwu głównych ról, postanowiła świętować w stylu godnym zarówno nowojorskiej redaktorki, jak i wnuczki Julie Andrews. 

Aktorka opublikowała na Instagramie serię fotografii autorstwa Christiana Högstedta, na których występuje w lawendowej sukni z jedwabiu zdobionej misternymi kompozycjami ze srebrzystych kryształków. Za projektem stoi nie kto inny, a Miuccia Prada. Stylistka Erin Walsh dopełniła kreację kolczykami marki NAKARD, wysoko upiętym kokiem i humorystycznym akcentem w postaci paczki czipsów. „Pamiętnik księżniczki” kończy 20 lat w tym samym roku, co „Diabeł ubiera się u Prady” 15 lat. Cisza! To wszystko” – podpisała fotografię Hathaway, nawiązując do słynnego zwrotu Madame Priestly. 

Pola Dąbrowska
  1. Moda
  2. Zjawisko
  3. Anne Hathaway świętuje rocznicę filmów „Pamiętnik księżniczki” i „Diabeł ubiera się u Prady”
Proszę czekać..
Zamknij