Znaleziono 0 artykułów
15.12.2022

Scarlett Johansson o groomingu w Hollywood: „Nie mogłam się z tego wydostać”

15.12.2022
Scarlett Johanson (Fot. Getty Images)

– Stosowano grooming, bym była aktorką-seksbombą – wyznała Scarlett Johansson w podcaście „Table for Two with Bruce Bozzi”. – Nie mogłam się z tego wydostać – przyznała aktorka.

„Table for Two with Bruce Bozzi” to podcast stworzony przez amerykańskiego restauratora. Gościnią odcinka opublikowanego 13 grudnia 2022 roku była Scarlett Johansson, która opowiadając o swojej karierze, przyznała, że od początku była Hollywood przygotowywana do odgrywania „seksbomby”.

– Zagrałam w filmach „Między słowami” i „Dziewczyna z perłą”. Miałam 18-19 lat, zaczynałam odkrywać swoją kobiecość i uczyłam się własnej seksualności. W pewnym sensie stosowano na mnie grooming, bym była aktorką-seksbombą. Byłam obsadzana w roli obiektu męskiego pożądania i nagle znalazłam się w tej szufladce. Nie mogłam się z tego wydostać – mówiła Scarlett Johansson.

Dodała, że bycie ekranową „seksbombą” często wiąże się z szybką, ale krótkotrwałą karierą. – Jasne, najprościej byłoby powiedzieć: to tylko praca. Ale tego rodzaju kariery kończą się bardzo szybko. Nagle okazuje się, że nie masz już żadnych możliwości – wyjaśniała gwiazda.

Aktorka wspomniała także o jednej ze swoich najbardziej rozpoznawalnych ról – Czarnej Wdowy w „Iron Manie 2”. Johansson przyznała, że postać Natashy Romanoff była początkowo „niedopracowana i nadmiernie seksualizowana”. Dopiero później gwiazda pracowała z reżyserem Jonem Favreau i szefem Marvel Studios Kevinem Feige’em, aby kreacja była bardziej postępowa i miała więcej głębi.

Czym jest grooming? – Osoby stosują grooming głownie w niekonsensualnych celach seksualnych, aby poprzez podstęp i manipulację zyskać czyjeś zaufanie, osłabić czyjąś czujność i w związku z tym, w bardziej swobodny sposób, przekroczyć granicę, osiągnąć swój cel – tłumaczyła Anna Ciucias w rozmowie z Klementyną Szczuką dla Vogue.pl.

Julia Lubecka
  1. Styl życia
  2. Społeczeństwo
  3. Scarlett Johansson o groomingu w Hollywood: „Nie mogłam się z tego wydostać”
Proszę czekać..
Zamknij