Znaleziono 0 artykułów
25.01.2021

Serial o Harrym Potterze na HBO Max

25.01.2021
(Fot. materiały prasowe)

Sezon rebootów trwa. Po ogłoszeniu nowego sezonu „Seksu w wielkim mieście” i kolejnego prequelu „Gry o Tron”, producenci HBO Max są „na początkowym etapie prac” nad serialem osadzonym w uniwersum J.K. Rowling.

Nie wiadomo jeszcze, czy serial HBO Max opowie na nowo historię Harry’ego Pottera, czy przyjrzy się pobocznej postaci z uniwersum stworzonego przez J.K. Rowling. Pisarka wielokrotnie podkreślała, że nie chce już wracać do historii nastoletniego czarodzieja. HBO Max szukając pomysłów na kolejny przebój, postanowiło jednak znów zajrzeć do Hogwartu. Prace nad serialem są na „wczesnym etapie”. Nie ogłoszono jeszcze ani obsady, ani nie zdradzono pomysłu na scenariusz.

J.K. Rowling wydała pierwszą część sagi – „Harry Potter i Kamień Filozoficzny” – w 1997 roku, od 2001 powstawały kolejne filmy o Potterze i jego przyjaciołach. Ostatni – druga część „Insygniów Śmierci” – miał premierę w 2011 roku. Ekranizacje zarobiły w sumie 7 miliardów dolarów. Od tego czasu w kinach oglądaliśmy jeszcze „Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć” oparte na „podręczniku” napisanym przez Rowling dla uczniów Hogwartu. Dwa filmy odniosły umiarkowany sukces, ma powstać trzeci. W aurze skandalu wyrzucono z produkcji Johnny’ego Deppa. W roli Grindelwalda zastąpi go Mads Mikkelsen. J.K. Rowling nie ma ostatnio dobrej prasy – wielokrotnie zarzucono jej transfobię. Pisze pod pseudonimem Robert Galbraith – na podstawie powieści powstał serial „Strike” (trzeci sezon teraz na HBO).

Redakcja Vogue.pl
Proszę czekać..
Zamknij