Znaleziono 0 artykułów
02.08.2022

John Malkovich zagra seryjnego mordercę we Wrocławiu

02.08.2022
Fot. Materiały prasowe

John Malkovich wystąpi na scenie wrocławskiego Narodowego Forum Muzyki w spektaklu „The Infernal Comedy: Spowiedź seryjnego mordercy”. To przedstawienie na jednego aktora, dwa soprany oraz orkiestrę, grającą na historycznych instrumentach.

Sztuka Michela Sturmingera, który jest też reżyserem spektaklu, opowiada o austriackim seryjnym mordercy Jacku Unterwegerze. Spektakl zaczyna się od czytania autobiografii Unterwegera, noszącej ironiczny tytuł „Piekielna komedia”. Ale ponieważ wiadomo, że główną rolę gra John Malkovich, którego mogliśmy oglądać w ostatnich latach między innymi w „Nowym papieżu”, „możemy oczekiwać nieoczekiwanego”, jak mówi reżyser. Sturminger podkreśla, że Malkovich „pozostając idealnie wierny reżyserii, tekstowi i partnerom na scenie, na każdej próbie czy występie szukał nowych możliwości zaskoczenia siebie i nas”. I dodaje, że aktor „swoim występem osiąga ideał wszystkich sztuk dramatycznych”.

Oprócz Malkovicha wystąpią również sopranistki Chen Reiss i Susanne Langbein, oraz dwie orkiestry, grające na instrumentach z epoki, Orchester Wiener Akademie pod opieką Martina Haselböcka i Wrocławska Orkiestra Barokowa.

W 1974 roku Jack Unterweger został skazany na dożywocie za morderstwo osiemnastoletniej Margaret Schäfer. W więzieniu zaczął pisać sztuki i autobiografię, które przyniosły mu sławę. Otrzymał zwolnienie przed terminem dzięki wnioskowi siedmiuset intelektualistów. Po wyjściu z więzienia był cenionym dziennikarzem i literatem, ale wykorzystał też wolność, aby dokonać kolejnych morderstw. W 1944 roku Unterweger popełnił samobójstwo w więzieniu.

„The Infernal Comedy: Spowiedź seryjnego mordercy” będzie można obejrzeć w Narodowym Forum Muzyki we Wrocławiu, w Sali Głównej, w niedzielę 14 sierpnia dwa razy, o 15.30 i 19.00. Sztuka grana jest po angielsku, wyświetlane będą polskie napisy.

Natalie Krawczyk
  1. Kultura
  2. Kino i TV
  3. John Malkovich zagra seryjnego mordercę we Wrocławiu
Proszę czekać..
Zamknij