Znaleziono 0 artykułów
05.10.2021

Stradivarius wspiera artystów

05.10.2021
(Fot. Materiały prasowe)

Nie nowa kolekcja ubrań stworzona wspólnie z artystami, ale przestrzeń do promowania młodych, zdolnych twórców. Hiszpańska marka Stradivarius zainicjowała nowy projekt, w którym sztuka odgrywa główną rolę.

Tętniące życiem miasto nad Morzem Śródziemnym przez wieki było domem lub chociaż przystanią dla wielu artystów. Właśnie w Barcelonie w 1893 roku urodził się Joan Miró. Nie od razu doceniony – jego pierwsza wystawa okazała się totalną klapą – nie poważał krytyków, a sztuką prowokował. Dziś muzeum Fundació Joan Miró, które znajduje się na wzgórzu Montjuïc, przyciąga tłumy zwiedzających. Trudno się dziwić, że marka Stradivarius wybrała Barcelonę, by w niewielkim gronie dziennikarzy zaprezentować najnowszy projekt, w którym artyści odgrywają główną rolę. 

Stradivarius Meets Art – długofalowa inicjatywa, która narodziła się w styczniu 2021 roku – wspiera wschodzące talenty z całego świata. Na konkurs zainicjowany przez hiszpańską markę zgłosiło się ponad 900 twórców – malarzy, rzeźbiarzy, twórców ceramiki, ilustratorów, a nawet florystów. 

Bohaterowie pierwszej fazy projektu Stradivarius Meets Art,(Fot. Materiały prasowe)

Nad wyborem wyróżnionych osób czuwa kubańska artystka Rachel Valdés, ambasadorka i kuratorka projektu. Doradcą artystycznym projektu jest Raúl del Sol. Malarz współpracował ze Stradivariusem już w 2020 roku, kiedy marka ozdobiła jego dziełami witryny sklepowe.

Bohaterami pierwszej fazy projektu Stradivarius Meets Art, który zainaugurowano 14 września 2021 roku, zostali: Viktor Komskii & Lera Komskii, czyli florystyczny duet Centa Lisbon; urodzona w Mozambiku i wychowana w Holandii ilustratorka Ana Lina Riemens, która w swoich pracach skupia się na wielokulturowości; marka 505 Projects, czyli wyrabiana ręcznie rosyjska ceramika, a także hiszpańska artystka Montserrat Olmedo García, której tkane dzieła sztuki zaskakują geometrycznymi kształtami i grą kolorów.

Spotkaniu z twórcami towarzyszył wyjątkowy performance Carloty Perez de Castro. Artystka za pomocą tańca, w którym ciało służy jako pędzel, przenosi swoje emocje na płótno. 

Wyróżnione prace można oglądać w wybranych butikach stacjonarnych Stradivariusa oraz w kanałach społecznościowych.

Katarzyna Pietrewicz
Proszę czekać..
Zamknij