Znaleziono 0 artykułów
30.01.2020

Tiffany & Co. otwiera kawiarnię w Londynie

30.01.2020
Fot. East News

Po sukcesie nowojorskiej Blue Box Café, słynna marka jubilerska pracuje nad pierwszą europejską kawiarnią. Śniadanie u Tiffany’ego będzie można zjeść u Harrodsa. Już w Walentynki.

Holly Golightly, bohaterka powieści „Śniadanie u Tiffany'ego” Trumana Capote'a, co rano spacerowała z kawą na Fifth Avenue by podziwiać przez szybę biżuterię Tiffany & Co. – To miejsce mnie uspokaja – powtarzała grana przez Audrey Hepburn bohaterka. Dziś Holly nie musiałaby już wybierać między śniadaniem w kawiarni a wizytą w swoim ulubionym butiku. 

W 2018 roku na czwartym piętrze słynnego salonu Tiffany & Co. w Nowym Jorku, jubiler otworzył Blue Box Café. Kawiarnia od razu zdobyła serca fanów Holly Golightly, na stolik trzeba tu czekać nawet kilka miesięcy. Po sukcesie nowojorskiej kawiarni amerykańska marka zdecydowała się otworzyć kolejny lokal, tym razem w Europie. 

Kawiarnia Blue Box Café w Nowym Jorku (Fot. Tiffany & Co/Splash News/EAST NEWS)

Wybór padł na londyński Harrods. Podobnie jak w Nowym Jorku, kawiarnia będzie połączona z salonem Tiffany & Co., a we wnętrzu będzie dominował turkusowy błękit, nawiązujący do ikonicznych pudełek marki. W menu Blue Box Café znajdziemy nowojorski bajgiel z wędzonym łososiem i twarożkiem, jajka po florentyńsku i avocado toast, a na słodko – gofry z truskawkami i mascarpone. Do śniadania otrzymamy filiżankę kawy i kieliszek wina. Podczas wizyty można również pooglądać najbardziej imponujące diamenty świata, tym razem nie tylko przez szybę.

Londyńskie Blue Box Café zostanie otwarte w Walentynki. Lokal ma mieć charakter pop-upu, więc warto się pospieszyć i zarezerwować stolik jak najszybciej.

Julia Właszczuk
Proszę czekać..
Zamknij