Znaleziono 0 artykułów
12.10.2018

Tomasz Kot i Zofia Wichłacz dołączają do międzynarodowej obsady serialu BBC

12.10.2018
Zofia Wichłacz (Fot. VIPHOTO, East News)

Dobra passa polskich aktorów trwa. Po Rafale Zawierusze i Magdalenie Cieleckiej angaż w międzynarodowej produkcji dostali Tomasz Kot i Zofia Wichłacz. Duet pojawi się w nowym serialu BBC u boku takich gwiazd jak Helen Hunt i Lesley Manville nominowanej do Oscara za rolę w filmie „Nić widmo”.

„World on Fire”, bo tak brzmi tytuł serialu, w którym zobaczymy Kota i Wichłacz, opowiadać ma historię pierwszego roku II wojny światowej, ale z perspektywy cywili – zarówno tych żyjących po stronie państw osi, jak i aliantów. Produkcja BBC składać ma się z siedmiu odcinków. Fabułę rozpocznie inwazja Niemców na Polskę, a zakończą wydarzenia związane z bitwą o Anglię z 1940 roku.

Tomasz Kot w filmie "Zimna Wojna" (fot. materiały prasowe Kina Świat)

Póki co, nie wiadomo jeszcze, w jakie role wcielą się Wichłacz i Kot, ani czy jakiekolwiek zdjęcia do serialu powstaną w Polsce. Na ekranie towarzyszyć będą jednak dużym hollywoodzkim nazwiskom. Udział w produkcji potwierdziły już bowiem laureatka Oscara, Helen Hunt i nominowana do Nagrody Akademii za rolę w filmie „Nić widmo” Lesley Manville. Za reżyserię i scenariusz „World of Fire” odpowiedzialny jest Peter Bowker, twórca także wyprodukowanego przez BBC serialu „The A Word” opowiadającego o losach pięcioletniego autystycznego chłopca i jego rodziny.

Michalina Murawska
Proszę czekać..
Zamknij