Znaleziono 0 artykułów
10.08.2022

„Zróbmy zemstę”: Nowy film Netfliksa z Mayą Hawke i Camilą Mendes

10.08.2022
Fot. Materiały prasowe Netflix / Kim Simms 

16 września na Netfliksie zadebiutuje film Jennifer Kaytin Robinson „Zróbmy zemstę”, w którym główne role zagrają znana ze „Stranger Things", Maya Hawke i gwiazda „Riverdale”, Camila Mendes. Opublikowany dzisiaj zwiastun sugeruje, że czeka nas czarna komedia z aktualnym odniesieniem się do rzeczywistości.

Chociaż od premiery kultowego „Śmiertelnego zauroczenia” minęły ponad trzy dekady, zapotrzebowanie na czarne komedie, w których chęć pomszczenia krzywd miesza się z dopracowanymi stylizacjami i dyskotekowymi kolorami, najwidoczniej nie słabnie, czego dowodzi świeżo opublikowany trailer filmu „Zróbmy zemstę”.


Nowa produkcja Netfliksa pojawi się na platformie streamingowej we wrześniu i opowiadać będzie o Drei (w tej roli znana z „Riverdale” Camilla Mendes), nastolatce, której życie legło w gruzach po tym, gdy jej chłopak, Max (zagra go Austin Abrams, znany z roli Ethana w „Euphorii”) opublikował  sekstaśmę z jej udziałem. Drea poznaje nową uczennicę swojego liceum, Eleanor, w którą wcieli się gwiazda „Stranger Things”, Maya Hawke. Ona również doznała krzywdy, która zrujnowała jej reputację. Razem dziewczyny decydują się opracować plan, który ma ujawnić hipokryzję ich wrogów, a przy okazji zasmakować zemsty.

Film już teraz porównywany jest do „Obiecującej młodej kobiety” czy wspomnianego „Śmiertelnego zauroczenia”. Lukrowana estetyka i czarny humor mają łączyć się w nim z aktualnym komentarzem odnoszącym si do niepokojących zjawisk społecznych, takich jak mizoginia, homofobia czy revenge porn. Reżyserka „Zróbmy zemstę”, Jennifer Kaytin Robinson, znana jest głównie ze współtworzenia scenariusza do „Thora: miłości i zemsty”, ale nie boi się także wypowiadać na tematy społeczne. Podczas kręcenia swojego pierwszego filmu, „Kogoś wyjątkowego”, opowiadała magazynowi „The Hollywood Reporter” o swoim poglądzie na różnorodność w kulturze. – Najlepszą rzeczą, jaką możesz zrobić jako pisarz, to włączyć w tworzenie historii jak najwięcej ludzi, którzy są od ciebie różni, bo wtedy stworzysz coś, co jest pełne życia. To po prostu ulepszy twój projekt – stwierdziła.

Iga Trydulska
Proszę czekać..
Zamknij