Znaleziono 0 artykułów
09.01.2020

Ubrania z kartonów od Weekday

09.01.2020
Maisie Williams dla Weekday (Fot. materiały prasowe)

Z myślą o planecie szwedzka marka podjęła współpracę ze start-upem Infinited Fiber Company, produkującym ze starej odzieży oraz kartonów materiały przypominające bawełnę i denim. Twarzą akcji została Maisie Williams, czyli Arya z „Gry o Tron”.

Weekday dołącza do grona marek, którym nie jest obojętny los naszej planety. Szwedzka firma nawiązała właśnie współpracę z Infinited Fiber Company (IFC), start-upem wykorzystującym rewolucyjną technologię do produkcji materiałów wielokrotnego użytku ze starych ubrań, kartonów i odpadów rolniczych. Weekday jako pierwsza marka na świecie stworzy odzież z przypominających bawełnę i denim materiałów od IFC.

Chcąc zwiększyć świadomość dotyczącą nowych materiałów (ubrania wykonane z materiałów IFC można poddawać wielokrotnemu recyklingowi bez utraty ich jakości), Weekday połączyło siły z Maisie Williams, aktorką i twórczynią aplikacji Daisie. Z tej okazji gwiazda „Gry o Tron” przygotowała od podstaw wyjątkową stylizację wykonaną w całości z denimu IFC. 

Jestem niezwykle podekscytowana pracą z marką odzieżową, która stawia świadomy krok ku przyszłości. Materiał od IFC wygląd jak zwyczajny denim. Jestem zaszczycona możliwością stworzenia pierwszej tego typu stylizacji dla Weekday – powiedziała Williams, która chętnie zabiera głos w sprawie ekologii i świadomej konsumpcji.

Dla Weekday współpraca z IFC jest pierwszym krokiem w stronę mody zrównoważonej. Celem marki jest tworzenie odzieży w stu procentach z materiałów pochodzących z recyklingu oraz wspieranie idei obiegu zamkniętego i zero waste. Pierwszy polski butik marki został niedawno otwarty w Krakowie, a kolejny powstanie w warszawskiej Elektrowni Powiśle.

Julia Właszczuk
Proszę czekać..
Zamknij