Znaleziono 0 artykułów
15.12.2022
Artykuł partnerski

Dobre samopoczucie z Samsung Galaxy

15.12.2022
(Fot. Materiały prasowe)

Każda pora roku ma swój urok. Ale pod naszą szerokością geograficzną jesienią i zimą dostajemy niewiele światła słonecznego. Krótkie, szare dni i długie wieczory, kiedy czas zdaje się dłużyć w nieskończoność, mogą skutecznie doprowadzić do sezonowego spadku nastroju. A zmiana czasu na zimowy rozregulowuje cały nasz zegar biologiczny. W efekcie wielu z nas rankiem nie może się dobudzić, a później jesteśmy rozdrażnieni i najchętniej nie ruszalibyśmy się spod ciepłego koca. Jak temu zaradzić? Można wyjechać gdzieś, gdzie słońce świeci przez cały rok, ale jest też znacznie prostszy sposób.

Osobisty guru wellbeingu

Choć dbać o siebie należy cały rok, jesienią i zimą naszym organizmom należy się szczególna troska. Aby zachować zdrowie i energię, powinniśmy zdrowo jeść, dbać o odpowiednią ilość ruchu i snu. Ale jak się w tym wszystkim nie pogubić? Z pomocą przychodzi najnowsza technologia. Nowa generacja smartwatchów Samsung Galaxy Watch5 ma za zadanie między innymi ułatwić użytkownikom kształtowanie codziennych zdrowych nawyków. A także pomóc w dbaniu o siebie dzięki monitorowaniu najważniejszych parametrów i udzielaniu intuicyjnych wskazówek.

(Fot. Materiały prasowe)

Tym, którzy jesienią i zimą mają problemy z porannym wstawaniem, z pewnością przyda się funkcja monitorowania snu. Wystarczy pozwolić, aby przez kilka nocy Galaxy Watch5 nauczył się tego, jak śpimy. Zegarek wykryje, ile godzin przespaliśmy w fazie REM, kiedy się wybudzaliśmy, a nawet kiedy chrapaliśmy, po czym przedstawi nam pełny obraz. Zasugeruje też, co możemy zrobić, aby wysypiać się lepiej, czyli obudzić się wypoczętym, rześkim i spokojnym. Tak stanie się, kiedy prześpimy odpowiednią ilość godzin, ale też wówczas, kiedy wybudzimy się w fazie snu REM. Zadba o to inteligentny budzik, jedna z funkcji smartwatcha. Dodatkowo w połączeniu z modułami smarthome zegarek może za nas wykonać takie czynności jak np. włączenie i wyłączenie światła, muzyki, telewizora czy zasunięcie lub odsunięcie rolet o odpowiedniej godzinie. Zegarek zadba o to sam, jeśli damy mu kilka nocy na naukę naszych nawyków.

Brak wystarczającej ilości światła słonecznego to tylko jedno z wyzwań, którym nasz organizm musi sprostać zimą. To również okres, kiedy większość dnia spędzamy w ogrzewanych pomieszczeniach. Kaloryfery i nagrzewnice wysuszają powietrze, a w konsekwencji również naszą skórę. Aby temu zapobiec, należy zadbać o odpowiedni poziom nawodnienia. Jak nie zapomnieć o przepisowych dwóch litrach wody? Wystarczy zdać się na Galaxy Watch5 – dzięki możliwości analizy składu ciała zegarek może podać masę mięśni, tłuszczu oraz wody w naszym organizmie.

 

Żeby nie dać się zimowej chandrze, warto też zadbać o odpowiednią ilość ruchu. Choć wielu ciężko się do niego w tym okresie zmotywować, nasz wysiłek zostanie nagrodzony solidną dawką endorfin. Samsung Galaxy Watch5 posiada wbudowane plany treningowe, które możemy wpisać w kalendarz. Wówczas zegarek stanie się personalnym trenerem – przypomni o sesji jogi czy pilatesu i poinstruuje nas, jak ćwiczyć dobrze i efektywnie.

(Fot. Materiały prasowe)

Nastrój dnia

Nic tak nie poprawia nastroju jak dobra muzyka. Ta ulubiona może nam dodać energii nawet w najbardziej szary dzień, umilić trening, a następnie pozwolić się zrelaksować po długich godzinach pracy. Teraz dobrą muzykę w najwyższej jakości możemy mieć zawsze ze sobą dzięki słuchawkom bezprzewodowym Galaxy Buds2 Pro. Kiedy połączymy je z telefonami z rodziny Samsung, uzyskamy aż 24-bitową jakość dźwięku. Co ważne, słuchawki są niezwykle ergonomiczne i lekkie, bardzo dobrze dopasowują się do ucha, nie wypadną więc nawet podczas bardziej wymagających jogowych asan. Aby być pewnym, że odpowiednio leżą, można przeprowadzić test dopasowania w smartfonie. A aktywna redukcja szumów poradzi sobie nawet z najbardziej uporczywym hałasem. Dodatkowo słuchawki same aktywują się w tryb słuchania otoczenia. Kiedy więc słuchamy muzyki, a ktoś do nas dzwoni lub coś mówi, nie musimy ich zatrzymywać ani wyciągać, aby kontynuować rozmowę. Po jej zakończeniu same wracają do słuchania muzyki i aktywnej redukcji szumów.

(Fot. Materiały prasowe)

Małe i lekkie słuchawki bezprzewodowe łatwo mogą się zapodziać. Ale twórcy Galaxy Buds2 Pro i tę kwestię wzięli pod uwagę. Aplikacja namierza położenie słuchawek, dzięki czemu łatwo znajdziemy je w domu lub jeśli zgubimy je na mieście. Dodatkowo, jeśli korzystamy ze słuchawek w połączeniu z zegarkiem Galaxy Watch5, staje się on ich panelem obsługi. Z kolei wbudowany żyroskop sprawia, że słuchawki mogą ostrzegać o złej postawie ciała i zasugerować korekcję, np. kiedy garbimy się nad telefonem.

Zawsze w kontakcie

Smartfony spełniają wiele różnych funkcji. Smartfony Galaxy Z Flip4 i Galaxy Z Fold4 pozwolą w pełni wykorzystać potencjał pozostałych urządzeń z rodziny Galaxy – smartwatcha oraz słuchawek bezprzewodowych. Co więcej, eleganckie urządzenie w odcieniu różowego złota złożone idealnie leży w dłoni, a po rozłożeniu zachwyca sporych rozmiarów ekranem.

(Fot. Materiały prasowe)

Smartfon towarzyszy nam cały dzień, niezwykle ważne jest więc, aby miał wytrzymałą baterię. W przypadku nowych Galaxy Z Fold4 i Galaxy Z Flip4 możemy być pewni, że sprostają każdemu wyzwaniu. Dodatkowo, aby wszystko działało bez zarzutu, smartfony wyposażono w najnowszy procesor Snapdragon® 8+ Gen 1. 

Dziś każdy z nas jest fotografem – aparaty w smartfonach muszą więc być coraz bardziej profesjonalne. Galaxy Z Fold4 i Galaxy Z Flip4 posiadają udoskonalony aparat z matrycą czulszą na światło o 65 procent. Zoptymalizowany tryb Flex zapewnia użytkownikom swobodę, pozwalając na nagranie video bez konieczności użycia rąk czy uchwycenie selfie pod nieoczywistym kątem. Wszystko to czyni z urządzeń z rodziny Galaxy idealnych towarzyszy codzienności.

Natalia Jeziorek
Proszę czekać..
Zamknij