Znaleziono 0 artykułów
03.12.2018

Versace: Welcome to New York

03.12.2018
Finał pokazu Versace pre-Fall (Fot. EastNews)

Na pokazie zorganizowanym w Nowym Jorku w dniu urodzin Gianniego Donatella Versace pokazała nowe wersje kreacji z archiwum włoskiego domu mody.  

Wczoraj Gianni Versace świętowałby 72. urodziny. Z tej okazji Donatella, która straciła ukochanego brata w 1997 roku, zorganizowała pierwszy pokaz swojego domu mody w Nowym Jorku. To także pierwsza kolekcja zaprezentowana po ogłoszeniu przez Donatellę, że sprzedała udziały Michaelowi Korsowi. 

Hailey Baldwin z pokazu Versace (Fot. EastNews)

Wybór lokalizacji nie jest więc przypadkowy. Ale ogólna inspiracja Nowym Jorkiem to za mało. W jednym z najwspanialszych miast świata może przecież spodobać się wszystko – od wystawy w MET po kluby w Harlemie. Dlatego Versace uściśliła, że jej idolką jest... Statua Wolności. Lady Liberty, która witała kiedyś każdego, kto przybywa na Manhattan, stała się dla projektantki symbolem siły.

Emily Ratajkowski na pokazie Versace (Fot. EastNews)

My, kobiety, musimy walczyć bardziej niż mężczyźni – mówiła Donatella za kulisami. Zamiast pochodni dała swoim modelkom oręże w postaci ubrań, wobec których nie można przejść obojętnie. Jednocześnie po raz kolejny zaprezentowała zestawy the best of. Suknia z dekoltem poniżej talii, którą na wybiegu zaprezentowała Amber Valetta, nawiązywała do ikonicznej zielonej kreacji Jennifer Lopez. To nie była jedyna sylwetka, którą Versace jednocześnie puszczała oko do znawców klasyki mody i millenialsów z nostalgią za połową lat 90.  

Modelki na pokazie Versace (Fot. EastNews)

W pierwszym rzędzie zasiedli natomiast przedstawiciele potężnego pokolenia, które już 20 lat temu rozkręcało swoje kariery. Dawno niewidzianym Kim Kardashian i Kanye Westowi towarzyszyli Bradley Cooper (już niedługo pewnie posiadacz Oscara), Lupita Nyong’o, Uma Thurman i Mary J. Blige. Brakowało generacji Z, ale ona śledziła zapewne każdą sekundę pokazu na YouTubie, Instagramie i Facebooku, zachwycając się znanymi twarzami na wybiegu. Oprócz Valetty Versace zaprosiła Irinę Shayk (po to, by kibicował jej Cooper, a ubrała ją w zwierzęce wzory), Hailey Baldwin w asymetrycznej zebrze, bo przecież jest żoną Biebera oraz Emily Ratajkowski, bo trudno o bardziej charyzmatyczną it-girl.

Irina Shayk na pokazie Versace (Fot. EastNews)

Pokaz otworzyła Kaia Gerber w czekoladowej skórze, a zamknęła Gigi Hadid w T-shircie z napisem „Versace”, najtańszą pewnie rzeczą, którą mogą upolować fani marki. Rozpoznawalnymi motywami były także różnokolorowe serca, czarno-złote wzory jak z jedwabnej apaszki i oczywiście małe czarne przywołujące na myśl tę, którą zasłynęła Liz Hurley. Z Mediolanu do Nowego Jorku, z archiwum na wybieg, z nostalgii do sukcesu. Donatella wie, jak robić biznes. A teraz niespecjalnie ma wybór. Kors wymaga rezultatów. A ona, jako członkini korporacji, musi dowozić. Czy odbywać się to będzie kosztem eksperymentalnej kreatywności? 

Gigi Hadid na pokazie Versace (Fot. EastNews)

Zobacz cały pokaz:

Anna Konieczyńska
  1. Moda
  2. Premiery
  3. Versace: Welcome to New York
Proszę czekać..
Zamknij