Znaleziono 0 artykułów
28.11.2019

„Vogue Polska” startuje z podcastami

28.11.2019
„Vogue Polska” startuje z podcastami  (Fot. Podgląd aplikacji)

Wraz z debiutem aplikacji mobilnej prezentujemy cztery programy dostępne w wariancie premium. Wśród audycji znajdziemy mówiony felieton redaktora naczelnego „Vogue Polska”, Filipa Niedenthala, oraz programy z udziałem zaproszonych gości: „Ciało ma głos” Hanny Rydlewskiej, „Kolację z książką” Izy Bartosz oraz „Tydzień w popkulturze” Anny Konieczyńskiej.

Podcasty zyskują w Polsce na popularności. Według badań Nielsen przeprowadzonych na zlecenie Storytel Polska, producenta podcastów „Vogue Polska”, co piąty internauta słucha już online audycji w odcinkach, co oznacza, że kilka milionów Polaków dołączyło do podcastowej rewolucji.

Nie mogliśmy pozostać w tyle. Programy sygnowane przez „Vogue Polska” będą dostępne w aplikacji mobilnej oraz na platformie naszego partnera. Debiutujemy z czterema podcastami w ofercie. Na tę chwilę prenumeratorzy „Vogue Polska” mogą słuchać: felietonów o modzie redaktora naczelnego magazynu, Filipa Niedenthala, audycji Hanny Rydlewskiej poświęconej kwestiom seksualności i zdrowia psychicznego, podcastu Izy Bartosz, redaktor naczelnej wydawnictwa OsnoVa, która namawia wybitne postaci kultury na kolację z książką, a także przeglądów popkulturowych Anny Konieczyńskiej.

Mówione felietony redaktora naczelnego „Vogue Polska” nagrywane są na gorąco po światowych pokazach, spotkaniach z gwiazdami, premierach, wystawach i podróżach. W pierwszym odcinku Filip Niedenthal wspomina jeden ze swoich ulubionych pokazów Johna Galliano na sezon jesień–zima 1994–1995. Kolekcja okazała się przełomowa dla projektanta i całej branży.

„Kolacja z książką”, podcast Izy Bartosz, ma konwencję spotkania w studiu chwilę przed tytułową kolacją. Gość redaktor naczelnej wydawnictwa OsnoVa musi odpowiedzieć na pytanie, kogo zaprosiłby na taką kolację i o jakich książkach najchętniej by porozmawiał. Na pierwszy ogień idzie autor bestsellerów Vincent V. Severski, który w wydawnictwie OsnoVa opublikował właśnie szpiegowską „Christine. Powieść o Krystynie Skarbek”. Na gościa swojej kolacji wybrał Umberto Eco. Z podcastu dowiemy się, dlaczego ten intelektualista jest mu szczególnie bliski.

„Vogue Polska” startuje z podcastami  (Fot. Podgląd aplikacji)

W „Ciało ma głos”, audycji Hanny Rydlewskiej, bez wstydu, krzywdzących stereotypów, infantylizowania, przekazywania fake newsów będziemy rozmawiać o ciele, seksualności, zdrowiu psychofizycznym, edukacji seksualnej (lub jej braku), sztuce, która porusza wątki cielesności, gorących serialach, miłości z Tindera, książkach, od których skacze temperatura, muzyce, która sprzyja intymności, modzie, która dekonstruuje płeć, i o sprawach społecznych: od #metoo aż po Czarny Protest. Pierwszym gościem programu została Marieta Żukowska, którą można teraz oglądać w filmie „Jestem REN”. Aktorka opowiada, jakie znaczenie ma w jej życiu dotyk. Prowadząca zapytała Żukowską o to, jak dba o równowagę psychiczną, wykonując tak obciążający zawód, gdzie stawia granice intymności i w jakich najodważniejszych scenach zagrała.

Każdy odcinek „Tygodnia w popkulturze”, podcastu Anny Konieczyńskiej, składa się z dwóch segmentów: rozmowy z gościem oraz autorskiego felietonu o nowościach kulturalnych, wydarzeniach ze świata show-biznesu i zjawiskach w popkulturze. Z zaproszonymi artystami, aktywistami, influencerami albo publicystami będziemy rozmawiać o wpływie popkultury na życie społeczne. Zapytamy o najbardziej wyraziste osobowości show-biznesu, które inspirują nie tylko swoją pracą zawodową, ale także światopoglądem. Przyjrzymy się bliżej nowościom kulturalnym i wskażemy filmy, seriale i książki, które budzą emocje, kontrowersje, a nawet sprzeciw. Lekko, ale nigdy powierzchownie, bezpretensjonalnie, choć w sposób opiniotwórczy, z przymrużeniem oka i z zaangażowaniem. W pierwszym odcinku czeka na słuchaczy rozmowa z kulturoznawczynią, reportażystką i dziennikarką Karoliną Sulej o tym, dlaczego celebryci zostają aktywistami. Punktem wyjścia jest działalność proekologiczna Jane Fondy.

Zapraszamy do słuchania!

Aplikację można pobrać w AppStore i w sklepie Google Play.

Agata Wojtczak
Proszę czekać..
Zamknij