Znaleziono 0 artykułów
03.08.2020

26 edycji „Vogue'a” jednoczy się wokół tematu nadziei

03.08.2020
(Fot. Marcin Kempski)

Po raz pierwszy w 128-letniej historii „Vogue’a” wszystkie edycje magazynu jednoczą się wokół jednego tematu – nadziei. W ostatnim czasie jesteśmy świadkami ogromnych zmian w świecie. Oto wszystko, co musicie wiedzieć o naszym pionierskim projekcie i co dla naszej globalnej rodziny oznacza nadzieja.

Rok 2020 – początek nowej dekady – sprawił, że wielu z nas poczuło się bezsilnych w obliczu wielkich przeciwności: począwszy od globalnej pandemii COVID-19, która pochłonęła ponad 660 tys. ofiar na całym świecie i zagroziła dziesiątkom milionów miejsc pracy, przez walkę z brutalnością policji i systemowym rasizmem po kryzys klimatyczny i jego stale rosnący wpływ na najbardziej zagrożone ekosystemy i społeczności naszej planety. W tych trudnych czasach musimy czerpać siłę od siebie nawzajem, wspólnie zobowiązując się do tworzenia bardziej sprawiedliwego, zrównoważonego i tolerancyjnego świata.

„Wszyscy potrzebujemy nadziei w naszym życiu, a obecnie jest nam ona potrzebna bardziej niż kiedykolwiek” – mówi Anna Wintour, redaktor naczelna amerykańskiego „Vogue’a” i dyrektor artystyczna oraz doradca ds. treści globalnych Condé Nast. „W tych burzliwych czasach, >>Vogue<< zdecydował się zintegrować wszystkie edycje wokół pozytywnego tematu, jakim jest nadzieja. Jest ona częścią człowieczeństwa, źródłem radości i inspiracji, pozwalającym nam widzieć przyszłość w jaśniejszych barwach”.

Opublikowane w 19 językach i dostępne przez cały sierpień i wrzesień, międzynarodowe edycje „Vogue’a” opracowane pod hasłem „Nadzieja” mają jednoczyć miliony czytelników na świecie i przekazywać im pozytywną wizję tego, co nas czeka. Znajdziemy w nich zaangażowane listy od gwiazd, projektantów, modeli i aktywistów, inspirującą modę oraz wnikliwe eseje na temat odpowiedzialności społecznej, integracji, kryzysu klimatycznego, praw osób LGBTQ+ i nie tylko – każda edycja „Vogue'a” opowiadając o największych problemach, z którymi mierzy się dziś ludzkość, daje zarazem świadectwo potęgi fotografii, sztuki i reportażu.

W każdym wydaniu znajdziemy zdjęcia o tematyce związanej z nadzieją, starannie dobrane przez redaktorów naczelnych poszczególnych edycji. Bohaterem brytyjskiego „Vogue’a” jest kapitan Tom, stulatek, który zebrał 32 mln funtów dla brytyjskiej służby zdrowia, spacerując po swoim ogrodzie, a bohaterką niemieckiej edycji jest profesor i doktor Marylyn Addo, jedna z wiodących na świecie naukowczyń zajmujących się wirusologią. W „Vogue Italia” znajdziemy fotografię autorstwa Massimo Vitali przedstawiającą promień rozświetlający ciemność, zaś w chińskiej edycji – dzieło stanowiące hołd dla starożytnej historii Chin. Wszystkie nadesłane prace są bardzo różnorodne, przejmujące i pełne siły.

Jeśli ostatnie miesiące coś nam pokazały, to jest to otaczająca nas nadzieja. Od lekarzy, pielęgniarek i innych pracowników służby zdrowia, niestrudzenie działających, aby uchronić nas przed COVID-19, przez aktywistów mobilizujących ludzi w walce z systemowym rasizmem i brutalnością policji, przez organizacje charytatywne pomagające 80 mln uchodźców, którzy zostali zmuszeni do ucieczki ze swoich domów z powodu wojen, prześladowań i klęsk żywiołowych, po naukowców uświadamiających nam powagę zmian klimatycznych – na Ziemi żyje wiele inspirujących osób, które nieustannie pracują nad budowaniem jaśniejszej i lepszej przyszłości dla nas wszystkich.

Rok 2020 połączył świat w niewyobrażalny wcześniej sposób. To dzięki wspólnej pracy możliwa jest prawdziwa zmiana i właśnie dlatego doszło do zjednoczenia wszystkich edycji „Vogue'a”.

#VogueHope

Vogue
  1. Moda
  2. Premiery
  3. 26 edycji „Vogue'a” jednoczy się wokół tematu nadziei
Proszę czekać..
Zamknij