Znaleziono 0 artykułów
05.08.2021

Yseult: Kocham moje ciało

05.08.2021
Fot. Materiały prasowe

Francuska wokalistka i nowa ikona ciałopozytywności opowiada o współpracy z Olivierem Rousteingiem z Balmain i Caseyem Cadwalladerem z Mugler. – Jako czarna kobieta plus size miałam trudności z pokochaniem siebie, ale teraz w pełni akceptuję moje ciało – mówi Yseult.

Urodzona w podparyskim Quessy Yseult, 26-letnia córka imigrantów z Kamerunu, w 2013 r. została finalistką konkursu „Nouvelle Star”. Po występie w programie podpisała kontrakt z dużą wytwórnią płytową. W końcu postanowiła rozwijać karierę jako artystka niezależna. Teraz prowadzi własną firmę, pisze i produkuje. W 2019 r. zaczęła odkrywać trap beat. – Uwielbiam pisać teksty o ciele, rodzinie i wrażliwości. Nie mogłabym śpiewać o czymś, czego nie przeżyłam – mówi Yseult.

 

Kto zaraził cię miłością do muzyki?

Rodzice. Ojciec słuchał muzyki afrykańskiej i soulu, a mama uwielbiała francuski pop. Inspirowałam się Jakiem Brelem, Barbarą i Édith Piaf​.

Fot. Getty Images

Jak określiłabyś swój styl?

Uwielbiam być naga, bo czuję się komfortowo w mojej skórze. Wybieram ubrania, które podkreślają moje krągłości.

Ostatnio pracowałaś z Olivierem Rousteingiem przy kolekcji wiosna-lato 2021 Balmain i z Caseyem Cadwalladerem z Muglera, który ubrał cię na rozdanie nagród Victoires de la Musique. W szytych na miarę strojach wyglądałaś oszałamiająco!

Praca z Caseyem i Olivierem była czystą przyjemnością. Czułam się niesamowicie, gdy mówili, że wyglądam pięknie.

 

Jak się czujesz jako ambasadorka L’Oréal Paris?

Jako artystka niezależna i czarna kobieta plus size doceniam szansę, jaką jest dla mnie reprezentowanie marki kosmetycznej na całym świecie. Mam ochotę śmiać się i płakać jednocześnie, bo to dla mnie coś naprawdę wyjątkowego.

Fot. Materiały prasowe

Nad czym teraz pracujesz?

Gram koncerty we Francji, planuję też organizację światowego tournée i współpracę z międzynarodowymi artystami.

A czego słuchasz najchętniej? 

A$AP Rocky’ego, Rihanny, Burna Boy i Madonny.

Jakiej rady udzieliłabyś tym, którzy cię podziwiają?

Zawsze kochaj siebie, bardziej niż kogokolwiek innego.

Alex Kessler
Proszę czekać..
Zamknij