Znaleziono 0 artykułów
19.01.2021

Jak funkcjonować w mediach społecznościowych?

19.01.2021
(Fot. Jonathan Daniel Pryce)

Mniej znaczy więcej, liczy się radość, nie musisz mieć wszystkiego. Eksperci od mediów społecznościowych radzą, jak w nowym roku odświeżyć profile na Instagramie, Twitterze i TikToku. 

Wybierz ulubioną platformę

Will Taylor, blogerka lifestyle’owa, której instagramowe konto @BrightBazaar śledzi ponad 328 tys. osób, mówi, że „stara się koncentrować na jednym serwisie społecznościowym”, bo to pozwala na ciągłe doskonalenie treści. Ty też nie musisz prowadzić Instagrama, Twittera i TikToka jednocześnie – wybierz tę platformę, która ci najbardziej odpowiada. 

(Fot. Robert Alexander / Contributor)

Kliknij „unfollow”

O’Connell mówi, że warto co jakiś czas przejrzeć spis obserwowanych osób i stron. – Co cię cieszy, a co smuci albo wzbudza zazdrość? – pyta. Gdy jakieś konto wywołuje negatywne emocje, czas na „unfollow”, a jeśli to profil znajomego, na jakiś czas wyłącz powiadomienia.

Zrób wiosenne porządki 

Może nadszedł czas na zaktualizowanie nazwy użytkownika lub biogramu na Instagramie? Takie odświeżenie przyda się, zwłaszcza jeśli szukasz pracy. O’Connell mówi, że mimo sukcesu konta @Bambi_Paradise, gromadzącym ponad 44 tys. obserwujących, niedawno wystartowała z @Bambi_Blurs, które zamierza dokładniej „kontrolować”. Jak zrobić detoks? Oceń każde zdjęcie, czy właściwie cię przedstawia. 

(Fot. Getty Images)

Obserwuj mniej osób

Jeśli Twitter służy ci do nawiązywania kontaktów i śledzenia najnowszych informacji, warto opracować Twitter List, dzieląc obserwowanych na grupy. W jednej możemy zgromadzić ulubionych ekspertów wybranej dziedziny, w drugiej źródła wiadomości i dziennikarzy – mówi specjalistka od mediów społecznościowych Polly Taylor. O’Connor zauważa, że warto zadbać o różnorodny kontent. – Spróbuj poobserwować profile osób innych niż ty – radzi.

Baw się dobrze

– Uwielbiam profile poświęcone psiakom. @WorriedWhippet jest niezastąpiony. Natomiast najnowszych trendów szukam u charcika @TikaTheIggy – opowiada Taylor. Poleca także „beztroski i rozbrajający” @LoveOfHuns. Na uwagę zasługuje felietonista „Vogue’a” @Raven__Smith i jego memy z Instagrama, a na Twitterze warto odwiedzić profil @DionneWarwick, „cioci wszystkich”, jak sama siebie określa. O’Connell przypomina jeszcze o „świetnym piórze” @CourtneyLove. Jest również fanką starszego małżeństwa prowadzącego pralnię w Tajwanie. Profil na Instagramie @WantShowAsYoung przyniósł rozgłos na całym świecie.

Nick Levine
Proszę czekać..
Zamknij