Znaleziono 0 artykułów
11.07.2021

Najpopularniejsi modele wszech czasów

11.07.2021

Od Davida Gandy’ego do Lucky Blue Smitha. Przedstawiamy modeli, którzy przez ostatnie trzy dekady występowali w najważniejszych pokazach mody, kampaniach i magazynach.

Modele nie mają tego samego statusu, co modelki, ale ich twarze natychmiast są rozpoznawane na świecie – czy to na okładkach magazynów, czy przy okazji kampanii perfum. To dzięki markom, takim jak Calvin Klein i Ralph Lauren, zaczęły się kariery m.in. Tysona Beckforda i Lucky Blue Smitha. Modeling jest dochodowym zajęciem dla mężczyzn (choć modelki wciąż zarabiają więcej) – David Gandy zarabia do 5 mln dolarów rocznie, dzięki współpracy m.in. z Dolce & Gabbana i Marks & Spencer.

Prezentujemy najpopularniejszych modeli, którzy podbijali wybiegi i kampanie reklamowe przez ostatnie lata.

David Gandy

David Gandy (Photo by Neil Mockford/GC Images)

Gandy stał się jednym z najpopularniejszych modeli na świecie po tym, jak przed podjęciem współpracy z Marks & Spencer został twarzą zapachu Light Blue Dolce & Gabbana w 2006 r.

Mark Vanderloo

Mark Vanderloo (Fot. Getty Images)

53-letni holenderski model Mark Vanderloo jest weteranem branży mody. Po raz pierwszy został zauważony w latach 90., kiedy poszedł na sesję zdjęciową ze swoją dziewczyną, modelką. Obecnie jest znany z udziału w kampaniach Hugo Bossa.

Sean O’Pry

Sean O'Pry (Photo by Brian Ach/Getty Images for Nautica)

W 2013 r. Sean O’Pry został ogłoszony najlepiej opłacanym modelem według magazynu Forbes. Sean brał udział w niezliczonych kampaniach, w tym Calvina Kleina i Armaniego.

Tyson Beckford

Tyson Beckford (Photo by Robin Platzer/FilmMagic)

Beckford stał się popularny, kiedy został twarzą kampanii Ralph Lauren Polo w 1990 r. Był również prowadzącym amerykański program telewizyjny „Make Me a Supermodel”.

Godfrey Gao 

Godfrey Gao (Photo by Visual China Group via Getty Images/Visual China Group via Getty Images)

Model o tajwańsko-kanadyjskich korzeniach został pierwszym Azjatą, który pojawił się w kampanii Louis Vuitton. Od tego momentu występował w wielu chińskojęzycznych filmach i programach. Gao zmarł w 2019 roku podczas nagrywania chińskiego programu Chase Me.

Alex Lundqvist

Alex Lundqvist (Fot. Getty Images)

Lundqvist stał się rozpoznawalny w 1990 r, kiedy wystąpił u boku Heleny Christensen w kampanii Versace jesień-zima 1997. Szwedzki model pojawił się również w kampaniach Guess i Hugo Bossa.

Evandro Soldati

Evandro Soldati (Fot. Getty Images)

Model o chłopięcej urodzie zawdzięcza karierę matce, która zaprowadziła go na konkurs modeli w Brazylii w 2002 r. Soldati miał wtedy 17 lat. Występował w wielu kampaniach dla Armaniego i Narciso Rodrigueza, pojawił się również w teledysku Lady Gagi „Alejandro” w 2010 r.

Marcus Schenkenberg

Marcus Schenkenberg (Fot. Getty Images)

52-letni szwedzki model znany jest z udziału w kampanii Calvina Kleina w 1990 r. Pojawił się również w kampaniach dla Versace i Armaniego.

Jon Kortajarena

Jon Kortajarena (Photo by Stefania D'Alessandro/WireImage)

Kortajarena miał 18 lat, kiedy został twarzą Just Cavalii w 2004 r. Od tamtego momentu hisz-pański model pracował dla: Valentino, Giorgio Armani, Chanel, Hugo Bossa. W 2009 r. wystąpił również w filmie „Samotny mężczyzna” w reżyserii Toma Forda.

Lucky Blue Smith

Lucky Blue Smith (Fot. Getty Images)

Lucky Blue Smith został odkryty przez świat mody w wieku 10 lat, a jako 12-latek wystąpił w kampanii Saint Laurent. Urodzony w Utah, zamieszkały w Los Angeles, zyskał sławę w ciągu ostatnich lat. Obecnie, w wieku 23 lat, ma na Instagramie 2,7 mln obserwujących. Regularnie pojawia się na wybiegach, pracuje ze wszystkimi – od Toma Forda po Tommy'ego Hilfigera, Dolce & Gabbana, Balmain i Calvina Kleina.

Emily Chan
Proszę czekać..
Zamknij