Znaleziono 0 artykułów
26.03.2021

Ognista miedź kolorem sezonu

26.03.2021
Fot. materiały prasowe Versace

Gigi i Bella Hadid już wiedzą, że ogniste pasma są przebojem wiosny. Współzałożycielka marki Bleach London Alex Brownsell i stylista fryzur Rio Sreedharan dzielą się wskazówkami, jak uzyskać ten zniewalający odcień.

Gwiazdy, takie jak SZA oraz FKA Twigs, od lat słyną z rudych pasm. W trakcie pandemii grono miłośników tego koloru powiększyło się o Jorję Smith, Steve’a Lacy’ego, a także bohaterkę zimowej okładki amerykańskiego „Vogue’a”, Gigi Hadid. Modelka znalazła czas na metamorfozę między opieką nad sześciomiesięczną córeczką Khai a przygotowaniami do udziału w kampanii Versace (być może zainspirowała ją przemiana siostry Belli, która w grudniu zadebiutowała na Instagramie w płomiennych pasemkach).

Popularność danego koloru jest przypisana do sezonu – wyjaśnia londyński fryzjer gwiazd Rio Sreedharan. – W tym przypadku mamy absolutną dowolność, każdy interpretuje go na swój sposób. Alex Brownsell, współzałożycielka marki z kosmetykami do pielęgnacji i koloryzacji włosów Bleach London, dodaje, że ognista miedź jest obecnie jednym z najczęściej poszukiwanych odcieni. – Farba Tangerine Dream w tonie pomarańczy jest w naszej ofercie od początku istnienia firmy, ale dopiero teraz święci triumfy.

Eksperci podpowiadają krok po kroku, jak zrobić udaną metamorfozę na głowie.

1. Zacznij od małych kroków

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Bella 🦋 (@bellahadid)

Jeśli chcesz wypróbować trend na własnej skórze, ale nie chcesz farbować całej głowy, możesz zacząć od rozjaśniania przednich partii włosów, tak jak zrobiła to Bella Hadid. – Coraz popularniejsze staje się farbowanie częściami – po bokach i pod spodem niczym Geri Halliwell w latach 90. – mówi Brownsell.

2. Wybór odpowiedniego tonera to podstawa

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Poupée (@khleopatre)

Nie wiesz, jaki ton wybrać? Spójrz na artystkę Khleopatre, która wybrała słoneczny odcień mandarynki. – W przypadku tonacji dostępny jest miedziany, bardziej pomarańczowy lub ognisty, z kroplą czerwieni. Ten pierwszy jest doskonały na lato, natomiast aby uzyskać odcień zbliżony do Khleopatre, konieczne jest ich wymieszanie – wyjaśnia Brownsell. – Jeśli masz krótkie włosy, na koloryzację wystarczy przeznaczyć 15 do 20 minut.

3. Wariacje na temat tego samego odcienia

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by FKA twigs (@fkatwigs)

Sreedharan, który wyostrzył ogniste włosy FKA Twigs, przyznaje, że początkowo koloryzacja była dziełem artystki. – Zadzwoniła do mnie, mówiąc, że pofarbowała włosy. Wówczas nikt nie miał miedzianej fryzury, pomyślałem, że warto spróbować.

Dla zachowania świeżości i połysku fryzjer łączył różne odmiany w tonie spalonej pomarańczy. – Gdy ludzie patrzyli na włosy Twigs, nie byli pewni, czy są rude, czy miedziane, bo z każdym ruchem się zmieniały. Szykując ją na czerwony dywan lub do sesji zdjęciowych, eksperymentowałem z wiodącym kolorem, ale zawsze stosowałem miedziane smugi.

4. Tekstura włosów ma wpływ na odcień

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Torin Ashtun (@torinashtun)

Gatunek włosów odgrywa kluczową rolę w absorbowaniu farby. Jeśli masz kręcone, dobrym wyborem będzie kolor miedzi. – Zastosuj rozjaśniacz 3- lub 4-procentowy, uzyskasz piękny kolor bez szkodliwego wpływu na kondycję skóry głowy i włosów.

5. Zbuduj barierę ochronną

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by 🦋 (@lee.estelle_)

Dobrym wyborem będzie zestaw Plex Bleach Kit, który zacieśnia wiązania białkowe i wpływa na poprawę kondycji włosów. Jest odpowiedni dla osób z afro – mówi Brownsell. – Twoje włosy będą przechodzić przez kolor etapami, ale gdy osiągniesz pożądany, spłucz wybielacz. Toner jest konieczny do złagodzenia odcienia. Możesz użyć Champagne Super Toner, aby otrzymać barwę ciepłego imbiru.

Eni Subair
Proszę czekać..
Zamknij