Znaleziono 0 artykułów
21.05.2024

Wszystko, co wiemy o filmie „Simona Kossak” o słynnej biolożce

21.05.2024
Sandra Drzymalska i Jakub Gierszał jako Simona Kossak i Lech Wilczek (Fot. Materiały prasowe)

Simona Kossak wciąż wzbudza zainteresowanie. W filmie w reżyserii Adriana Panka w słynną polską biolożkę wcieli się znana z „IO” Sandra Drzymalska. Premiera jeszcze w tym roku.

Kim była Simona Kossak?

Simona Kossak urodziła się w Krakowie w latach 40. XX wieku w artystycznej rodzinie. Zarówno jej pradziadek, dziadek, jak i ojciec byli słynnymi malarzami. Simona bardziej, niż sztuką interesowała się przyrodą. Po ukończeniu studiów na swoim wymarzonym kierunku – biologii, przeprowadziła się do leśniczówki Dziedzinka w Puszczy Białowieskiej, gdzie do końca życia prowadziła badania na temat zwierząt.

Fabuła filmu „Simona Kossak”

Film „Simona Kossak” będzie skupiał się na życiu biolożki po przeprowadzce do Białowieży. Simona rozpoczyna nowe życie w domu bez prądu i bieżącej wody. Wkrótce spotkała fotografa – Lecha Wilczka, z którym związała się do końca życia. Film opowiada o tym, z jakimi przeszkodami musieli się zmierzyć – o walce o puszczę i jej zwierzęcych mieszkańców.

Wszystko, co wiemy o filmie „Simona Kossak” o słynnej biolożce z Sandrą Drzymalską (Fot. Materiały prasowe)

Obsada filmu „Simona Kossak”

W tytułową rolę wcieli się Sandra Drzymalska („IO”, „Filip”), a jej towarzysza, Lecha Wilczka, zagra Jakub Gierszał („Sala samobójców”, „Doppelgänger. Sobowtór”). W pozostałych rolach zobaczymy Agatę Kuleszę, Borysa Szyca czy Olgę Bołądź.

Twórcy filmu „Simona Kossak”

Reżyserem oraz scenarzystą filmu jest Adrian Panek. Jak twierdzi, najbardziej zależało mu na pokazaniu początkowego okresu życia Simony Kossak w Puszczy Białowieskiej, w której bohaterka odnajduje siebie na nowo. Film przedstawia historię nie tylko słynnej przyrodniczki, ale też samej puszczy oraz zwierząt w niej żyjących. Niestety ze względu na zabytkowy charakter Dziedzinki, film nie mógł być nagrany w oryginalnej lokalizacji. Na potrzeby produkcji replika leśniczówki powstała pod Warszawą – to właśnie tam zrealizowano zdjęcia.

Premiera filmu „Simona Kossak”

Premiera filmu została zaplanowana na jesień. „Simona Kossak” trafi do kin 17 listopada 2024 roku.

Maria Kurluta
  1. Kultura
  2. Kino i TV
  3. Wszystko, co wiemy o filmie „Simona Kossak” o słynnej biolożce
Proszę czekać..
Zamknij