Znaleziono 0 artykułów
13.02.2022

Gorący trend na nowy sezon: Pończochy na widoku

13.02.2022
Od lewej: Schiaparelli, Attico, Valentino / (Fot. Imax Tree)

Jesień 2021 roku należała do szalonych rajstop – kolorowych, pokrytych psychodelicznymi wzorami, ozdabianych mikroskopijnymi kamyczkami. Wraz z nadejściem nowego sezonu doświadczymy powrotu do klasyki, ale w odważnym wydaniu. Nurtowi back to black towarzyszy bowiem nowy trend: wyeksponowane pończochy.

Modzie na szalone rajstopy w 2021 roku towarzyszył też chwilowy powrót podkolanówek. Projektanci interpretowali je dosłownie, zestawiając ze stylizacjami inspirowanymi szkolnymi mundurkami czy stosując we współczesnych wcieleniach lolitek, albo bawili się konwencją i włączali je do zmysłowych looków w stylu femme fatale. Takie zestawienia proponował chociażby duet Dolce & Gabbana w kolekcji na jesień 2021 – półprzezroczystym podkolanówkom towarzyszyły wtedy wiązane gorsetowe sukienki mini, buty na wysokiej platformie i kaskady złotej biżuterii.

Valentino couture wiosna-lato 2022 /(Fot. Imax Tree)

Początek nowego sezonu zwiastuje powrót do klasyki, jednak w odważnym wydaniu. W kolekcjach ready-to-wear na wiosnę–lato 2022 jednym z najmodniejszych akcesoriów stają się pończochy – klasyczne i czarne, ale z wyeksponowanym paskiem wokół ud. Były też jednym z najmocniejszych trendów podczas styczniowego tygodnia mody haute couture.

Schiaparelli haute couture wiosna-lato 2022 /(Fot. Imax Tree)

Na pokazie Schiaparelli paski od pończoch wystawały z szortów o fasonie kolarek, towarzyszyły króciutkim sukienkom albo modelom maksi z ekstremalnie długim rozcięciem w stylu Angeliny Jolie z rozdania Oscarów w 2012 roku. Podobne stylizacje można było wypatrzeć na pokazie Valentino – Pierpaolo Piccioli okrasił pończochami dopasowane sukienki bez ramiączek i marszczone modele z trenem. Kawałek uda pozostawał nagi, a całość prezentowała się zmysłowo, lecz z klasą.

Attico Resort 2022 /(Fot. materiały prasowe)

W cienkich pończochach z wyeksponowanym paskiem wokół ud nie ma bowiem w tym sezonie nic wulgarnego. Są raczej przejawem pozytywnie ekstrawaganckiej mody – sięgania po wyraziste i przykuwające uwagę środki, ale równoważone eleganckimi, a nawet minimalistycznymi fasonami. Choć nadal najczęściej występują w czerni, czasami przybierają odcienie pastelowego różu lub neonowej zieleni – takie rozwiązanie proponują w kolekcji Resort 2022 projektantki The Attico Gilda Ambrosio i Giorgia Tordini.

 

Michalina Murawska
Proszę czekać..
Zamknij