Znaleziono 0 artykułów
15.05.2019

Wygraj bilety na spektakl „Kabaret warszawski”

15.05.2019
„Kabaret warszawski” (Fot. Materiały prasowe)

Przedstawienie Krzysztofa Warlikowskiego zrealizowane w przewrotnej formule kabaretu, pyta o granice wolności we współczesnej Polsce.

W „Kabarecie warszawskim” obserwujemy zestawienie dwóch momentów historycznych: zamachu z 11 września 2001 roku oraz Niemcy z czasów Republiki Weimarskiej, w której narasta faszyzm. Strach w obliczu zbliżającej się katastrofy to dla twórców spektaklu wyjątkowe warunki. W ich ramach przeprowadzają studium poukrywanych emocji – wypartych lęków, seksualnych i erotycznych fobii oraz niespełnienia.

Zespół Nowego Teatru odnosi te nastroje do współczesnej Polski. Pyta o granice naszej wolności „w epoce uniformizacji i opresywnej normalizacji zachowań, częściowo przeprowadzonej »dla wspólnego bezpieczeństwa«”, jak czytamy w opisie przedstawienia.

Żeby wygrać podwójne bilety na spektakl 19 maja o godz. 19:00 w Nowym Teatrze, należy odpowiedzieć na pytanie: Jakie dwa miasta stanowiły inspiracje dla Krzysztofa Warlikowskiego w trakcie pracy nad „Kabaretem warszawskim”?

Na odpowiedzi przesłane na adres konkurs@vogue.pl czekamy do 16 maja do godz 15:00.

Pełny regulamin konkursu znajduje się TUTAJ.

Zwycięzców poinformujemy drogą mailową.

Redakcja Vogue.pl
  1. Kultura
  2. Sztuka
  3. Wygraj bilety na spektakl „Kabaret warszawski”
Proszę czekać..
Zamknij