Znaleziono 0 artykułów
29.09.2023

„Swarovski – Masters of Light” to jedna z najciekawszych wystaw tego roku

29.09.2023
(Fot. materiały prasowe)

Siedem wyjątkowych sal, a w nich ponad 60 mieniących się strojów projektu domów mody Alexander McQueen, Armani Privé, Dior czy Gucci. Połyskujące kreacje z czerwonego dywanu noszone przez Marilyn Monroe i Rihannę, a także cały skarbiec biżuterii, figurek oraz kryształów. Do 9 października odwiedzający wystawę „Swarovski – Masters of Light” w Muzeum Sztuki Współczesnej w Szanghaju będą mieli okazję prześledzić historię marki Swarovski od 1895 roku do dziś.

To dla mnie bardzo poruszające, widzieć wszystkie te zdumiewające dzieła razem na naszej pierwszej wystawie, która jest świętem rzemiosła i savoir-faire w każdej kreatywnej dyscyplinie. Od konceptualizacji do realizacji „Masters of Light” było niezwykłym przedsięwzięciem i nie mogłabym być szczęśliwsza, że podróż ekspozycji rozpoczyna się tutaj, w Szanghaju, mieście kultury i kreatywności – mówiła podczas konferencji dyrektorka kreatywna Swarovski Giovanna Engelbert.

(Fot. materiały prasowe)

„Masters of Light” opowie historię marki Swarovski

Ale mimo sztywno określonej lokalizacji – Muzeum Sztuki Współczesnej – „Masters of Light” jest podróżą samą w sobie. Odwiedzający ekspozycję będą mieli okazję prześledzić historię marki, przenieść się w czasie do miejsca, w którym wszystko się zaczęło – XIX-wiecznego Wiednia, a także zajrzeć do siedmiu wyjątkowych sal nazywanych Komnatami Cudów: Time Chamber, Masters of Light, Future History, Jewelry Box, Pop Icons, Mathemagical i Diamonds of the Future.

(Fot. materiały prasowe)

Kreacje gwiazd na niezwykłej wystawie Swarovskiego

W jednej z nich wystawiono suknie zaprojektowane przez najznamienitsze domy mody (w tym Armani Privé, Balenciaga, Louis Vuitton, Thierry Mugler czy Vivienne Westwood) i ozdobione naręczami migoczących się kryształków. W innej swoje miejsce znalazły połyskujące stroje z czerwonego dywanu noszone przez Harryego Stylesa, Marilyn Monroe i Rihannę. Na tym nie koniec atrakcji. „Swarovski – Masters of Light” to także cały skarbiec olśniewającej biżuterii, figurek i kryształów. A wszystko to oprawione w niezwykłą instalację projektu pekińskiego artysty Tiana Xiaolei.

Kuratorem wystawy jest brytyjski redaktor mody, autor i krytyk Alexander Fury. Kolejne lokalizacje ekspozycji zostaną ogłoszone wkrótce.

Pola Dąbrowska
Proszę czekać..
Zamknij