Znaleziono 0 artykułów
21.08.2023
Artykuł partnerski

Zegarek Tissot Sideral. Nowoczesny w stylu retro

21.08.2023
Zegarek Tissot Sideral (Fot. Materiały prasowe)

Nowy model Tissot Sideral to projekt o zdecydowanym charakterze. Jest niezawodny, nowoczesny, wykonany z najbardziej innowacyjnych materiałów, a przy tym kojarzy się z beztroskimi wakacjami w stylu retro.

Nowe trendy często czerpią z przeszłości. Estetyka w duchu retro przepełnia kolejne kolekcje mody, pojawia się też we wzornictwie. Każda marka, która pragnie być na czasie, korzysta z dziedzictwa minionych dekad. Nie inaczej jest w przypadku Tissot.

Wychodząc naprzeciw trendom, Tissot prezentuje uwspółcześnioną wersję kultowego zegarka Sideral S. Nowy model – przywołujący styl lat 70. XX wieku – stanowi najlepsze dopełnienie sportowych letnich stylizacji z elementami retro, pasującymi do spędzania czasu w towarzystwie najbliższych. Takie skojarzenia podkreśla hasło przewodnie nowej kampanii Tissot – „Enjoy Every Hour”.

Zegarek Tissot Sideral (Fot. Materiały prasowe)

Tissot Sideral: Zegarek dla młodych

Oryginalny Sideral został wprowadzony na rynek w 1969 roku jako część większej kolekcji. Był pierwszym na świecie zegarkiem z włókna szklanego, charakteryzował się lekką, ale niezwykle wytrzymałą konstrukcją. W 1971 roku zadebiutował model Tissot Sideral S z kultowym żółtym gumowym paskiem oraz innowacyjnym jak na tamte czasy systemem zapinania. Sideral stał się absolutnym hitem kolejnej dekady.

Właśnie ten model umożliwił szwajcarskiej marce spektakularny rozwój i podbijanie rynków na całym świecie. Promowano go jako zegarek dla młodych – pełnych energii, żądnych wyzwań i przygód, noszących się zdecydowanie mniej konserwatywnie niż ich rodzice. O tym, do jakiego odbiorcy kierowano Sideral, sugerowały zwroty z promocyjnych haseł: „młodzieżowy zegarek” czy „odejdźmy od tradycyjnego stylu zegarka taty”. Francuska reklama przekonywała, że Tissot Sideral jest „une collection davant-garde pour lhomme moderne”, czyli awangardową kolekcją dla współczesnego człowieka.

Zegarki Tissot Sideral (Fot. Materiały prasowe)

Tissot stawia na innowacyjne rozwiązania

Nazwa modelu Sideral (z fr. gwiezdny) sugerowała wykraczanie poza ziemską tradycję, pęd ku nowemu, a nawet – dosłownie – ku gwiazdom. Po premierze zegarka wciąż świeża była przecież radość z pierwszego kroku człowieka na Księżycu. Nazwa modelu odzwierciedlała też fascynację młodego pokolenia końca lat 60. gatunkiem science fiction oraz produkcjami telewizyjnymi takimi jak „Star Trek”.

Zegarek Tissot Sideral (Fot. Materiały prasowe)

A ówczesny postęp technologiczny znajdował odzwierciedlenie w konstrukcji zegarka. Sideral był innowacyjny dzięki wykorzystaniu jednoczęściowej koperty ze szwedzkiego włókna szklanego oraz stali. Choć włókno szklane ma dziś szerokie zastosowanie (szczególnie w przemyśle lotniczym), wykorzystanie go do produkcji zegarków było rewolucyjne. Materiał jest czterokrotnie lżejszy od stali, odporny na zarysowania, niezmienny (nawet pod wpływem kwasów) i niewrażliwy na wahania temperatury. Z tych powodów doskonale sprawdza się w produkcji wysokiej jakości sprzętu sportowego, kadłubów łodzi czy samolotów.

Zegarek Tissot Sideral (Fot. Materiały prasowe)

Tissot w 2023 roku, czyli nowa interpretacja klasyki

Dostosowując model do współczesności, marka Tissot zadbała o zachowanie tradycyjnych elementów i stylu zegarka. Oryginalny Sideral podkreślał innowacyjność, a także fascynację przygodą. Aby zachować te cechy, marka Tissot zdecydowała się na kopertę z kutego włókna węglowego – materiału, który pod względem lekkości oraz wytrzymałości stanowi odpowiednik włókna szklanego. Nowy Tissot Sideral wyposażono w obracający się w jednym kierunku bezel z czarną powłoką PVD, z podziałką dla nurków i żeglarzy. Wielokolorowa luminescencyjna tarcza mieści też nawiązujący do estetyki lat 70. licznik regatowy w kolorach zielonym i czerwonym. Dzięki wysokiej wodoodporności (do 30 barów) i mechanizmowi Powermatic 80 Nivachron nowy Sideral będzie idealnym dodatkiem podczas różnych letnich aktywności na świeżym powietrzu i nad wodą.

Zegarki Tissot Sideral (Fot. Materiały prasowe)

Tissot Sideral w wielu kolorach

Tissot Sideral jest teraz dostępny w trzech efektownych kolorach – żółtym, czerwonym i niebieskim. Wyróżnia się charakterystycznym perforowanym gumowym paskiem ze specyficznym sposobem zapinania. Ten pomysłowy system przypomina o tym, jak ważna jest dla marki Tissot innowacyjność. W sprzedaży dostępne są również trzy dodatkowe paski (zielony, pomarańczowy i czarny), dzięki którym można zmieniać wygląd swojego zegarka i dostosowywać go do własnego stylu.

Hasło kampanii promocyjnej Tissot – „Enjoy Every Hour” – inspiruje do czerpania radości z prostych rzeczy. Nowy spot można też odczytać jako obietnicę letnich przygód, swobody i radości z wakacji.Zegarki Tissot dostępne są w oficjalnym sklepie internetowym marki: https://www.tissotwatches.com/pl-pl/.

Natalia Hołownia
Proszę czekać..
Zamknij