Znaleziono 0 artykułów
20.03.2023

Zegarki Swatch inspirowane malarstwem

20.03.2023
Zegarki marki Swatch inspirowane dziełami sztuki (Fot. Materiały prasowe)

Rok 2023 otwiera nowy rozdział w kolekcji zegarków Swatch Art Journey. Na miłośników stylowych akcesoriów czeka pięć kapsułowych linii, które poprowadzą nas przez różne momenty historii sztuki, od Botticellego po Lichtensteina. 

Romans Swatch ze sztuką rozpoczął się już w 1985 roku, gdy marka wprowadziła linię Art Special. Przez lata brand odtwarzał dzieła z kolekcji muzealnych w serii Museum Journey. Rijksmuseum w Amsterdamie (2018) oraz Muzeum Thyssen-Bornemisza w Madrycie (2018) jako pierwsze otworzyły swoje podwoje dla Swatch. Wkrótce dołączyły do nich Luwr w Paryżu (2019), MoMA w Nowym Jorku (2021) i wreszcie paryski Centre Pompidou (2022).

W nowej kolekcji zegarków marka Swatch zainspirowała się światowymi arcydziełami. Każde akcesorium będzie hołdem dla artystów wyprzedzających epokę. W marcu 2023 roku ukaże się pierwsza część kolekcji Swatch Art Journey, a w maju premierę będzie miała jej druga odsłona.

Zegarki marki Swatch inspirowane dziełami sztuki (Fot. Materiały prasowe)

Wśród modeli pojawi się Swatch x MoMA powstały na cześć pop artu w setną rocznicę urodzin Roya Lichtensteina. Swatch x Magritte jest hołdem złożonym René Magritteowi z okazji 125. rocznicy urodzin surrealisty, Swatch x Le Gallerie Degli Uffizi to celebracja natury i kobiecości widzianych okiem wielkiego renesansowego mistrza Sandra Botticellego, a Swatch x Louvre Abu Dhabi łączy energię „Wielkiej fali w Kanagawie” Hokusai Katsushika z majestatycznym „Astrolabium”.

Aleksandra Kupras
  1. Moda
  2. Premiery
  3. Zegarki Swatch inspirowane malarstwem
Proszę czekać..
Zamknij