Znaleziono 0 artykułów
20.01.2022

Zhilyova x Not Skinny Enuf: Razem przeciwko anoreksji

20.01.2022
Fot. Sasha Samsonova

Marka bieliźniana Zhilyova i organizacja non-profit Not Skinny Enuf połączyły siły, aby stworzyć projekt fotograficzny dedykowany Międzynarodowemu Dniu Walki z Anoreksją (6 maja). Zdjęcia, które podkreślają piękno każdego ciała, opowiadają historie modelek, zmagających się ze zniekształconym postrzeganiem siebie.

Not Skinny Enuf i agencja Gogola, wraz z fotografką Sashą Samsonovą i Valerią Zhilyovą, założycielką marki Zhilyova, stworzyły projekt fotograficzny opowiadający o tym, jak ważne jest dbanie o zdrowie psychiczne i fizyczne. Inicjatorką pomysłu jest Elena Moseikina, założycielka organizacji Not Skinny Enuf, która pomaga osobom zmagającymi się z zaburzeniami odżywiania. – Moje doświadczenia były dla mnie bodźcem do stworzenia Not Skinny Enuf. Pracowałam jako modelka i przez dwa lata cierpiałam na anoreksję. Ciągle spotykam koleżanki z zaburzeniami odżywiania, które wstydzą się rozmawiać na ten temat, a co gorsze, nie proszą o pomoc. Mam nadzieję, że ta sesja zdjęciowa pomoże przekazać każdej osobie: jesteś piękna i warta miłości. Chcemy krok po kroku zmierzać w kierunku społeczeństwa, w którym ludzie nie są oceniani przez pryzmat wagi. Kiedy zmniejsza się poziom krytyki, zmniejsza się też liczba zachorowań – mówi Elena.

Fot. Sasha Samsonova

Sesja podkreśla różnicę między postrzeganiem siebie, a postawą otoczenia. Sugeruje też, że zmienianie własnego wyglądu i podążanie za wyimaginowanymi ideałami nie prowadzi do sukcesu, szczęścia i miłości. Uczestniczki zdjęć – modelki o pięknych figurach i bardzo krytycznym stosunku do własnego ciała – pojawiają się w surrealistycznej scenografii, pozując na łóżku w niemal całkowitej ciemności. 

Zaaranżowana sypialnia pozwoliła bohaterkom się otworzyć. Wszystkie wyglądają triumfalnie, są pewne siebie i szczere. Problemy zaburzeń odżywiania nie mają granic, dotykają ludzi bez względu na rozmiar, płeć, rasę. Kiedy się z nimi zmagamy, czujemy się bardzo samotni. Wydaje się, że inni ludzie są piękni i szczęśliwi, a tylko my chcemy jak najszybciej schować się w sypialni. Ale tak naprawdę doświadcza tego większość z nas, szczególnie kobiety. Chciałam pokazać, że wszyscy jesteśmy piękni i ważni – mówi fotografka Sasha Samsonova.

Fot. Sasha Samsonova

Nigdy nie wiemy, przez co przechodzą inni, oceniamy ich – i siebie – zbyt surowo. Te zdjęcia są o miłości do samego siebie pokazanej przez pryzmat miłości do własnego ciała. Zhilyova jest nie tylko marką, ale również platformą, poprzez którą przekazujemy nasze wartości i staramy się pomóc kobietom w akceptacji własnego wyglądu. Bielizna jest szczególnie bliska ciału, dlatego wszystkie rzeczy Zhilyova są tworzone tak, aby podkreślić jego piękno i naturalność w każdym rozmiarze. Marzy mi się, aby uprzedmiotowienie kobiecego ciała i mizoginia na zawsze przepadły – dodaje założycielka marki Zhilyova, Valeria Zhilyova.

 

Aleksandra Kupras
  1. Moda
  2. Premiery
  3. Zhilyova x Not Skinny Enuf: Razem przeciwko anoreksji
Proszę czekać..
Zamknij