Znaleziono 0 artykułów
03.06.2020

Znamy datę premiery audycji Radia Nowy Świat

03.06.2020
Wojciech Mann i Magdalena Jethon (Fot. Tomasz Urbanek/East News/VIPHOTO/East News)

Już 26 czerwca o godz. 7:45 posłuchamy pierwszej audycji Radia Nowy Świat. Wojciech Mann zaprosi do rozmowy Michała Nogasia, z którym prowadził już wspólny program w Trójce.

Decyzja Wojciecha Manna o odejściu z Trójki wzbudziła emocje i zainspirowała innych dziennikarzy, by nie godzić się na cenzurę w radiu. Mann zapowiedział uruchomienie internetowego Radia Nowy Świat. Do projektu dołączyli już Magda Jethon i Jan Chojnacki. W gronie osób, które zadeklarowały wówczas chęć współpracy z nowo powstałą stacją, są m.in. Jerzy Sosnowski, Fisz, Wojciech Waglewski, Małgorzata Maliborska, Anna Krakowska, Joanna Kołaczkowska, Piotr Bukartyk, Kuba Badach i wielu innych. 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Szanowni Trójkofani i Nowoświatowcy! Z największą przyjemnością ogłaszamy, że godzinną audycję o książkach w Nowym Świecie, w każdą niedzielę, poprowadzi Michał Nogaś - wszystkim dobrze znany redaktor radiowy, dziś dziennikarz "Wyborczej" i "Książek. Magazynu do Czytania". Audycja powstanie we współpracy z tym właśnie pismem o książkach. I oczywiście w piątek o 7.45 Michał Nogaś będzie gościem Wojciecha Manna. A powyżej zdjęcie z jednego z piątkowych poranków, gdy redaktorowi Nogasiowi na antenie niespodziewanie zadzwonił... budzik w telefonie. Do usłyszenia! #michałnogaś #wojciechmann #książki #radionowyswiat #radiointernetowe #ratujmytrójkę

A post shared by Radio Nowy Świat (@radio_nowyswiat) on

Długo wyczekiwana pierwsza audycja odbędzie się już 26 czerwca o godz. 7:45. Gościem będzie Michał Nogaś, który zostanie w radiu na dłużej i poprowadzi własną, godzinną audycję o książkach w każdą niedzielę. Program powstał we współpracy z pismem „Książki. Magazyn do Czytania”. I choć Nowy Świat będzie rozgłośnią internetową, swoją siedzibę ma w budynku starego przedszkola na warszawskim Wilanowie. Według informacji medialnych, w ciągu miesiąca udało się dziennikarzom przygotować studio do nagrań i stworzyć serwerownię. Zakupiono już sprzęt reporterski i przystosowano wszystko do działania. Możemy spodziewać się więc audycji na najwyższym poziomie.

Do Radia dołączą wcześniej niezapowiadane nazwiska takie jak Marcin Kydryński, który wróci ze „Siestą”, Eliza Michalik, Grzegorz Markowski, Katarzyna Kasia, Jose Torres, Krzysztof Łuszczewski, Tomasz Raczek i Dorota Segda, która jednorazowo poprowadzi dwugodzinną audycję w ramach cyklu „Mistrzowie grają w Nowym Świecie”. Innymi prowadzącymi ten program będą Michał Rusinek i wybitny aktor Maciej Stuhr. Usłyszymy również specjalną audycję o muzyce filmowej autorstwa Zbigniewa Zamachowskiego. Anna Gacek nie dołączy finalnie do radia z powodu zaangażowania w inne projekty.

Kamila Wojtkiewicz
Proszę czekać..
Zamknij