Znaleziono 0 artykułów
24.03.2022

Zapamiętajcie te nazwiska. Oto finaliści nominowani do LVMH Prize dla młodych projektantów

24.03.2022
Knwls wiosna-lato 2022 / Fot. Getty Images

Znamy ośmioro nominowanych w tym roku do LVMH Prize dla młodych projektantów mody. Finaliści zostali wybrani przez grono ekspertów, a także publiczność, która mogła oddawać swoje głosy po raz drugi w historii nagrody.

Półfinał konkursu o nagrodę LVMH 2022 odbywał się od 4 do 9 marca tego roku. 19 młodych projektantów mody wybranych wcześniej spośród 1900 kandydatów zaprezentowało swoje kolekcje na platformie internetowej lvmhprize.com oraz w showroomie. Spośród nich została wyróżniona ósemka, która weźmie udział w finale. Zanim zostanie wybrany zwycięzca LVMH Prize i nagrody Karla Lagerfelda, właśnie ośmioro projektantów zaprezentuje swoje prace przed jury w Fondation Louis Vuitton w Paryżu, w muzeum sztuki i centrum kulturalnym, zaprojektowanym przez Franka Gehry'ego.

– Jestem pełna podziwu dla ich talentu, entuzjazmu, gratuluję wszystkim finalistom. – powiedziała Delphine Arnault, dyrektorka grupy LVMH. – Dużo radości sprawiło mi spędzanie z nimi czasu. Uwiedli mnie swoim podejściem do innowacyjności, tym, jak doceniają umiejętności rzemieślnicze, jakie mają podejście do spraw związanych z ochroną środowiska.

Przy okazji ogłoszenia listy finalistów dziękowano też publiczności, która po raz drugi w historii nagrody mogła wybierać swoich ulubionych projektantów. W tym głosowaniu wzięło udział 62 tysiące osób. Wśród ekspertów, oceniających prace młodych projektantów, znalazły się najbardziej wpływowe postaci w branży mody, wśród nich Emmanuelle Alt, Sarah Mower, Derek Blasberg, Léa Seydoux, Natalia Vodianova.

W ubiegłym roku LVMH Prize trafiła do londyńskiej projektantki Nensi Dojaki. Tym razem finaliści pochodzą z Kanady, Irlandii, Japonii, Nigerii, Korei Południowej, Wielkiej Brytanii i Stanów Zjednoczonych.

Fot. materiały prasowe

Oto lista ośmiu finalistów 2022 LVMH Prize:

ASHLYN – Ashlynn Park, Korea Południowa, odzież damska

ERL – Eli Russell Linnetz, Stany Zjednoczone, odzież damska, odzież męska i kolekcje bezpłciowe

KNWLS – Charlotte Knowles, Wielka Brytania & Alexandre Arsenault, Kanada, odzież damska

ROISIN PIERCE – Róisín Pierce, Irlandia, odzież damska

RYUNOSUKEOKAZAKI – Ryunosuke Okazaki, Japonia, kolekcje bezpłciowe

S.S. DALEY – Steven Stokey Daley, Wielka Brytania, odzież męska

TOKYO JAMES – Iniye Tokyo James, Nigeria, odzież męska

WINNIE NEW YORK – Idris Balogun, Stany Zjednoczone, odzież męska

Weronika Kochel
  1. Moda
  2. Premiery
  3. Zapamiętajcie te nazwiska. Oto finaliści nominowani do LVMH Prize dla młodych projektantów
Proszę czekać..
Zamknij