Znaleziono 0 artykułów
10.09.2018

Znamy laureatów konkursu #sexedpl i „Vogue Polska”

10.09.2018
(Fot. Zuza Krajewska)

Przesłane prace mają wysoki walor artystyczny, a jednocześnie stanowią kolejny krok do budowania otwartego społeczeństwa – mówi Anja Rubik, członkini jury konkursu fotograficznego zorganizowanego przed #sexedpl i redakcję „Vogue Polska”. Prace laureatów zobaczymy na wystawie w Powidokach oraz na stronie Vogue.pl.

Sztuka jest medium, które ma siłę, by inspirować i zmieniać nasze przekonania – powiedziała Anja Rubik, komentując konkurs dla młodych fotografów zorganizowany przez #sexedpl we współpracy z „Vogue Polska”.

(Fot. Zuza Krajewska)

Od połowy sierpnia młodzi twórcy przesyłali nam swoje osobiste i bardzo różnorodne prace poruszające temat seksualności, sensualności, akceptacji, cielesności, odnajdywania swojej orientacji płciowej.

(Fot. Zuza Krajewska)

Przesłane prace są nie tylko przepiękne i mają wysoki walor artystyczny, ale jednocześnie stanowią kolejny krok do budowania tolerancyjnego i otwartego społeczeństwa, które wspiera każdego w dojrzewaniu i poznawaniu własnego Ja. Te zdjęcia to także celebracja miłości i radości z bycia z drugim człowiekiem! – dodała Anja.

(Fot. Zuza Krajewska)

Skala odzewu i zaangażowanie przerosły najśmielsze oczekiwania organizatorów, dlatego trzyosobowe jury złożone z Anji Rubik (#sexedpl), Filipa Niedenthala (redaktora naczelnego „Vogue Polska”) i Łukasza Rondudy (Muzeum Sztuki Nowoczesnej) postanowiło poszerzyć listę laureatów, przyznając dodatkowo wyróżnienia. Prace 14 nagrodzonych osób już wkrótce będzie można oglądać na Vogue.pl, a od 21 września obok fotografii Zuzy Krajewskiej na wystawie w warszawskich Powidokach (MSN). Wydarzenie #sexedpl pod patronatem „Vogue Polska” zostało wpisane w oficjalny kalendarz Warsaw Gallery Weekend.

Oto lista nagrodzonych osób w kolejności alfabetycznej:

(Fot. Zuza Krajewska)

Anna Czerny (wyróżnienie)
Marcelina Gorczyńska (wyróżnienie)
Karolina Hanulak
Klara Kierzkowska
Kamil Kotarba
Krystian Lipiec (wyróżnienie)

Izabela Makocka
Grzegorz Piotrowski (wyróżnienie)
Krzysztof Powierża
Laura Radzewicz
Roksana Romańska
Jakub Stępień
Anna Szejbut
Wiktoria Wójcik

Wystawa trwać będzie od 21 września do 7 października i będzie otwarta dla wszystkich odwiedzających.

Basia Czyżewska
  1. Kultura
  2. Znamy laureatów konkursu #sexedpl i „Vogue Polska”
Proszę czekać..
Zamknij