Znaleziono 0 artykułów
28.12.2021

Zwiastun filmu „Inni ludzie” na podstawie powieści Doroty Masłowskiej

28.12.2021
(Fot. Materiały prasowe)

Czy w wielkich miastach da się jeszcze zbudować wspólnotę? – pyta reżyserka Aleksandra Terpińska w „Innych ludziach”. Do sieci trafił już pierwszy zwiastun jej filmu, który powstał na podstawie powieści Doroty Masłowskiej z 2018 roku o tym samym tytule. Premiera filmu już 18 marca.

W zwiastunie „Innych ludzi” podążamy za głównym bohaterem, Kamilem (w tej roli Jacek Beler, „Rojst”), który zadaje sobie pytanie: „czemu ludzie nie muszą być źli, a nie mogą być dobzi?”, po czym przechodzi do uporczywie powtarzanego „czemu źli mogą być źli, a dobzi muszą być dobzi?”. Ten, choć jest dorosły, nadal mieszka razem z matką (Beata Kawka, „Jasne błękitne okna”, „Wszystko będzie dobrze”), ciągle marzy też o karierze rapera. W jego życiu – obok dziewczyny, Anety (Magdalena Koleśnik) – pojawia się Iwona (Sonia Bohosiewicz), nieszczęśliwa żona Maćka (Marek Kalita). Choć dzieli ich wiele, wspólne spotkanie zmieni to, jak postrzegają otaczający ich świat. W roli charyzmatycznego narratora, który na kaszkiecie nosi symbol korony cierniowej, zobaczymy Sebastiana Fabijańskiego („Pitbull. Niebezpieczne kobiety”, „Kamerdyner”). 

„Inni ludzie” to pełnometrażowy debiut Aleksandry Terpińskiej. Wcześniej reżyserka stworzyła krótkometrażowy „Najpiękniejsze fajerwerki ever”, który otrzymał Rails d'Or i Canal+ Award na festiwalu filmowym w Cannes w 2018 roku. Klaudia Śmieja-Rostworowska, jedna z producentek filmu z Madants, pracowała przy „Pod Mocnym Aniołem” Wojciecha Smarzowskiego i „Obywatelu Jonesie” Agnieszki Holland.

W 2018 roku Madants współprodukowała „High Life” w reżyserii Claire Denis z Robertem Pattinsonem i Juliette Binoche, a w 2020 roku „Szarlatana” Agnieszki Holland.

Obecnie Madants pracuje nad anglojęzycznym debiutem Agnieszki Smoczyńskiej „Ciche siostry” z Letitią Wright („Czarna Pantera”). 

To drugi film na podstawie powieści Doroty Masłowskiej. W 2009 roku Xawery Żuławski nakręcił adaptację jej debiutu „Wojna polsko-ruska pod flagą biało-czerwoną” (Wydawnictwo Lampa i Iskra Boża, 2002). W 2003 roku książka ta zdobyła nagrodę czytelników Nagrody Literackiej Nike. 

 

Hanna Łopuszyńska
Proszę czekać..
Zamknij