Znaleziono 0 artykułów
14.12.2020

Biuro Chiary Ferragni by Westwing: Glamour lat 60.

Pola Dąbrowska

Marmur Carrara, fotele obite aksamitem w kolorze brudnego różu i złote akcenty – oto nowe biuro Chiary Ferragni ulokowane w samym centrum Mediolanu. Jednym z partnerów odpowiedzialnych za metamorfozę w stylu glamour był Westwing. 

Może niektórzy jeszcze pamiętają blondynkę w koledżowych bluzach, skórzanych legginsach i kołnierzykach.Mowa o Chiarze Ferragni, jednej z najsłynniejszych influencerek. Blog „The Blonde Salad” poświęcony modzie i podróżom założyła w 2009 roku. Niespełna dwa lata później okrzyknięto ją „gwiazdą przełamującą styl ulicy”. Kolejne zaszczyty to okładka „Vogue’a”, miejsce na liście najbardziej wpływowych osób przed 30. rokiem życia według „Forbes” i… długo by wymieniać. 

(Fot. Materiały prasowe)

Dziś TBS można bez wahania określić mianem imperium, które z maleńkiego portalu przerodziło się w rozpoznawalną na całym świecie agencję talentów i magazyn online. Chiara nie spoczęła na laurach, więc dotychczasowa siedziba jej firmy musiała zostać przeniesiona do przestronniejszego miejsca. Z tej okazji influencerka wyłoniła partnerów odpowiedzialnych za urządzenie wnętrz jej nowego mediolańskiego biura, a wśród nich znalazł się Westwing. Designerski sklep internetowy wziął pod swoje skrzydła hol, salę konferencyjną „Cover Girl”, gabinet Ferragni oraz ten należący do menadżera „The Blonde Salad”, Fabia Marii Damato. 

(Fot. Materiały prasowe)

Na wejściu wita nas niewielkie foyer o barwie piór flaminga. Egzotycznym korytarzem zmierzamy do „Cover Girl”. Sercem sali konferencyjnej ozdobionej zdjęciami okładek, na których okładkach pojawiła się Chiara, jest stół z marmurowym blatem. Wokół niego ustawiono szereg krzeseł Rachel obitych aksamitem w kolorze brudnego różu. Obłe formy lat 60. przełamują kanciaste konsolki i komoda w odcieniu hebanu. Proste linie wyznaczają również pokój Fabia, utrzymany w stylistyce kolejnej dekady. Wszechobecny granat pojawiający się chociażby na fotelach Manhattan złagodził ciepły pomarańcz ręcznie wykonanego dywanu. Oaza blogerki to natomiast królestwo szarości. Z kojącego tła wybijają się na pierwszy plan pudrowa sofa Fluente, lustrzany parawan oraz modernistyczne lampy z mosiężnym lub stalowym połyskiem. Znalazło się i miejsce dla pistacjowej toaletki w hollywoodzkim stylu.

(Fot. Materiały prasowe)

Nowy Jork, Paryż, Londyn, czy Mediolan? W jednym biurze uchwycono esencję wszystkich stolic designu i mody.

1/7Biuro Chiary Ferragni by Westwing: Glamour lat 60.

Proszę czekać..
Zamknij