Znaleziono 0 artykułów
02.03.2021

Claudia Schiffer: Supermodelka na wybiegach

Annachiara Biondi

Od kryształowych sukni od Thierry’ego Muglera po pastelową fantazję Chloé – przypominamy najpiękniejsze zdjęcia z wybiegów jednej z najsłynniejszych modelek w historii.

Obok Naomi Campbell, Cindy Crawford, Christy Turlington i Lindy Evangelisty, jedną z legendarnych supermodelek jest Claudia Schiffer. Odkryto ją w 1987 roku w klubie nocnym w Düsseldorfie, kiedy miała zaledwie 17 lat. Nieśmiała nastolatka zaledwie dwa lata później została twarzą kampanii marki Guess. Wtedy przykuła uwagę samego Karla Lagerfelda, który wziął ją pod swoje skrzydła.

Od końca lat 80. przez całą następną dekadę Schiffer była główną bohaterką pokazów Chanel, często występując w sukniach ślubnych haute couture i towarzysząc projektantowi przy ukłonach na koniec pokazu. Supermodelka szła po wybiegu w najbardziej charakterystycznych dla Chanel lookach – od eleganckiego różowego tweedowego żakietu i dwukolorowych balerin podczas wiosennego pokazu haute couture w 1991 roku po bikini z monogramem w sezonie wiosna-lato 1994. Charyzma Schiffer oczarowała także Gianniego Versace, który zatrudnił ją do wielu pokazów, w tym kontrowersyjnego Miss S&M na jesień-zimę 1992. Schiffer miała na sobie eksponujący ciało gorset. Całą stylizację dopełniały kaskady złotych łańcuchów.

1/28Najpiękniejsze zdjęcia Claudii Schiffer z wybiegów

  1. Moda
  2. Historia
  3. Claudia Schiffer: Supermodelka na wybiegach
Proszę czekać..
Zamknij