Znaleziono 0 artykułów
21.04.2021

Kolekcja lemlem x H&M w duchu zrównoważonej mody

Redakcja Vogue.pl

Etiopczycy słowem „lemlem” określają „rozkwit”. Dla Liyi Kebede, założycielki i dyrektorki kreatywnej marki, modelki to bardzo symboliczne słowo oznaczające kierunek rozwoju: troskę i odpowiedzialność mody, które przejawiają się w dobrym rzemiośle, trosce o środowisko i zwiększaniu miejsc pracy w Afryce.

W tym sezonie niszowa marka połączyła siły z międzynarodowym potentatem H&M, wypuszczając wspólną kolekcję ubrań. Zwiewne sukienki, kostiumy, koszulki i bluzki wyróżnia bezpretensjonalność. Proste, uniwersalne kroje przełamują wakacyjne wzory w paski, a uzupełnia biżuteria: naszyjniki i bransoletki z koralików, drobne kolczyki. Dodatkowym atutem jest ekologiczne podejście twórców. Wszystkie elementy kolekcji powstały z materiałów pozyskanych zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju, np. poliester i cynk (biżuteria) z recyklingu, a organiczny len i bawełna ze specjalnych upraw.

- Uwielbiam to, że H&M zawsze był w czołówce firm, które nawiązywały naprawdę ciekawe współprace. Dla lemlem to ekscytujące, że możemy być częścią tej grupy - powiedziała Liya Kebede i dodała: - Kampania sprawiła mi wiele radości i była wyjątkowa, ponieważ mogłam wystąpić w niej z córką.

Kolekcja będzie dostępna w wybranych sklepach stacjonarnych i na hm.com od 22 kwietnia.

1/23Kolekcja lemlem x H&M w duchu zrównoważonej mody

(Fot.Materiały prasowe)

Proszę czekać..
Zamknij