Znaleziono 0 artykułów
02.04.2019

Premierowo na Vogue.pl: Najnowsza kolekcja Kaaskas

Katarzyna Pietrewicz

W najnowszej kolekcji polskiej marki KAASKAS znajdziemy akcesoria z jedwabiu, które zwiastują nadejście wiosny.

Siostry – projektantka Kasia Skórzyńska i socjolożka Julia Skórzyńska – założyły markę KAASKAS w 2014 roku z myślą o tym, żeby tworzyć projekty, z którymi ich klientki nie rozstaną się przez lata. Postawiły więc na autorskie printy i zaskakujące połączenia kolorów. W kolekcjach prezentowanych w ciągu ostatnich lat królowały sukienki, bluzki i spodnie o awangardowej, choć minimalistycznej formie, nawiązujące do skandynawskiego stylu.

W nowym sezonie marka, za którą od listopada 2018 roku stoi już samodzielnie Kasia, powraca z linią jedwabnych dodatków – chust, apaszek, pasków i krawacików. Wszystkie ozdobione roślinno-geometrycznym nadrukiem. Dominują tu wyraziste odcienie fioletu, żółci, czerwieni, kobaltu, zieleni i czerni. Apaszki i chusty marka proponuje nosić blisko szyi, na włosach albo zawiązane nonszalancko na rączce torebki.

KAASKAS to kolejna już marka, która swoją działalność opiera o zasady mody zrównoważonej, a nawet idzie o krok dalej. Oprócz lokalnych podwykonawców z okolic Warszawy i Katowic, większość produktów marki powstaje we włoskiej manufakturze w rejonie Como, która jest częścią programu 4sustainability. Co więcej, wzory na oferowanych produktach nie są wykonywane ręcznie, a metodą druku cyfrowego, co pozwala na mniejsze zużycie zarówno wody, jak i samego materiału.

Zdjęcia: Jakub Stanek
Makijaż i włosy: Katarzyna Olkowska
Modelka: Iga Czerniawska / Rebel Models
Stylizacja i produkcja: Kasia Skórzyńska

1/10Premierowo na Vogue.pl: Najnowsza kolekcja Kaaskas

Proszę czekać..
Zamknij