Znaleziono 0 artykułów
19.06.2019

Premierowo na Vogue.pl: „Happiness” Anny Ławskiej

Basia Czyżewska

Jeśli miałabym opisać kolekcję w trzech słowach, to musiałyby tu paść takie hasła jak emocje, bliskość i szczęście – mówi Anna, która projektowała biżuterię u boku małego synka. To właśnie Jerzemu zadedykowała więc efekt swojej pracy.

– „Happiness” zamyka mój uczuciowo-biżuteryjny tryptyk, zapoczątkowany kolekcjami „Feelings” i „Closeness”. Tworzę pod wpływem uczuć. To, co aktualnie dzieje się w moim życiu, wyrażam w złotych i srebrnych kształtach – dodaje Ania.

Nieregularne perły Biwa, delikatne grawerowane serduszka, złote kuleczki i większe korale z kwarcu nanizane na surowe złote pręty wpisują się w charakterystyczny styl projektantki, który można umieścić w szerokiej kategorii nostalgicznego minimalizmu.

– Jestem szczególnie zadowolona z malutkiej formy wisienek. Nawiązałam nią do dzieciństwa, kiedy uwielbiałam zawieszać sobie wiśnie na uszach i udawać, że noszę kolczyki. Lubię taką nieoczywistość w biżuterii, moment. Msimy wtedy użyć naszej wyobraźni – dodaje projektantka.

(Fot. Piotr Czyż)

Dla Ani ważny są też kontakt z materiałem i ręczna robota, która sprawia, że każdy pierścionek, naszyjnik czy kolczyk jest inny i wyjątkowy. – Masowa biżuteria z taśmy ze sztucznie podkręconą ceną jest passe. Moje projekty zawsze powstają w rękach rzemieślnika, moich albo zaprzyjaźnionej złotniczki – podkreśla.

(Fot. Piotr Czyż)

To indywidualne podejście towarzyszy jej na każdym kroku. Planując sesję, Ania nie chciała angażować do zdjęć modelki. Wolała znaleźć nową wyrazistą twarz, której autentyczna energia odpowiadałaby historii jej kolekcji. – Odkryłam ją na Instagramie – uśmiecha się.

Karolina Strzelbicka, bohaterka kampanii sfotografowanej przez Piotra Czyża, ma polsko-filipińskie korzenie. – Bardzo podoba mi się sensualna, kobieca uroda Karoliny. Kiedy poznałyśmy się na żywo, szybko przekonałam się, że jest bardzo ciepła i otwarta. Było więc dla mnie jasne, że jest prawdziwą twarzą hasła Happiness – dodaje Ławska.

1/7Premierowo na Vogue.pl: „Happiness” Anny Ławskiej

  1. Moda
  2. Premiery
  3. Premierowo na Vogue.pl: „Happiness” Anny Ławskiej
Proszę czekać..
Zamknij