Znaleziono 0 artykułów
27.12.2019
Artykuł sponsorowany

Roberto Coin: Wieczne Miasto

Anna Konieczyńska

Twórca włoskiej marki inspiruje się rzymskim barokiem. W kolekcji Roman Barocco łączy współczesną formę z królewskim majestatem. Dzięki temu biżuteria przypomina klejnoty, które nosiła Daenerys z „Gry o Tron” albo prawdziwe władczynie, takie jak Elżbieta I. 

Markę Roberto Coin powołał do życia włoski jubiler w 1996 r. Punktem wyjścia do stworzenia jego biżuterii miało być połączenie złota ze szlachetnymi kamieniami. Pierwsza kolekcja, Appassionata, zbudowana została wokół relacji złota z rubinami. Do dzisiaj znakiem rozpoznawczym każdego elementu z kolekcji Roberto Coin jest rubin zamknięty we wnętrzu klejnotu. Rubin w wielu mitologiach występuje jako kamień szczęścia. Dla Egipcjan miał być gwarantem miłości, radości i zdrowia, według wierzeń hinduistycznych pochodzi z magicznego drzewa spełniającego marzenia.

Każdy przedmiot sygnowany Roberto Coin jest niepowtarzalny. Założyciel wkłada w tworzenie biżuterii całe serce. Zaklina w pięknych rzeczach historie – o przeszłości i przyszłości, kobietach różnych kultur, dalekich podróżach. Ten eklektyzm rodzi spójną całość, która emanuje magią. W realizacji wizji pomagają mu włoscy rzemieślnicy – wykwalifikowani złotnicy i jubilerzy, którzy czuwają nad tym, żeby każdy element był perfekcyjny. Oni także, podobnie jak osoby, które mają szczęście nosić biżuterię Roberto Coin, dopisują swoje rozdziały do historii zapoczątkowanej przez twórcę marki.

Co roku powstaje pięć kolekcji Roberto Coin, wiele z nich nie tyle wpisuje się w trendy, co tworzy nowe. Dlatego też włoską biżuterię często widuje się na czerwonych dywanach Hollywood. Noszą ją Michelle Obama, Halle Berry czy Selena Gomez.

Odpowiedzią na wyzwania współczesności jest dla marki etyczna produkcja. Jej założyciel uważa, że bez zrównoważonego rozwoju nie można stworzyć luksusu na miarę nowych czasów. Roberto Coin zanim stworzył swoją markę, pracował w hotelu. Od jednego ze znamienitych klientów, arystokraty, usłyszał kiedyś, że dobry biznesmen musi mieć dobrą pamięć. To właśnie ona gwarantuje, że pozostanie empatyczny. Odpowiedzialność w biznesie przyświecała więc Coinowi od początku istnienia marki. Każdy diament użyty w biżuterii posiada certyfikat Kimberley Process Certification Scheme, co gwarantuje, że pochodzi z terenów wolnych od konfliktów zbrojnych. Taka sama zasada stosuje się do złota, co potwierdza atest zgodności z regulacjami Dodd Frank Act.

Nowa kolekcja Roman Barocco to płynna kontynuacja klasycznej już linii Barocco, jednej z pierwszych, które wyszły spod rąk złotników Roberto Coin. Chociaż wykorzystano w niej także nowoczesne techniki, a nie tylko tradycyjne rękodzieło, marka nie zapomina o swoim dziedzictwie.

Rzym – Wieczne Miasto – to dla projektantów niegasnące źródło inspiracji. Architektura, sztuka i styl życia jego mieszkańców – od starożytności po dziś dzień – kojarzą się z przepychem i gracją, dolce vita i ugruntowaną cywilizacją, spektakularnymi budowlami i wąskimi uliczkami. Miasto spójne dzięki swoim kontrastom pozwoliło stworzyć kolekcję, która wygląda współcześnie, więc można ją nosić codziennie, ale nosi w sobie magię klejnotów dawnych władczyń, dam z barokowych portretów albo bohaterek zaludniających dziś masową wyobraźnię – Daenerys z „Gry o Tron” czy Yennefer z „Wiedźmina”.

Kolekcja Roman Barocco została podzielona na dwie części. Obie powstały z zachwytu nad architekturą Wiecznego Miasta. Niektóre modele wyróżniają się miękkimi i obłymi liniami nawiązującymi do kopuł kościołów i strzelistych sklepień. Główną rolę w drugiej odsłonie odgrywają diamenty, które rozjaśniają złotą biżuterię. To z kolei wizja odwołująca się do gry świateł i proporcji, charakterystycznych dla sztuki barokowej.

Z pozostałymi kolekcjami Roberto Coin Roman Barocco łączy splot złotych nici, który tym razem zamiast romantycznej lekkości przybiera mocniejszą formę. W efekcie powstają modele pełne dramatyzmu, dokładnie takie jak Wieczne Miasto.

W kolekcji znalazły się wykonane ze złota i wysadzane diamentami kolczyki-koła, naszyjnik w kształcie gwiazdy, a także pierścionek i bransoletka z charakterystycznym splotem. Ale Roman Barocco to nie tylko diamenty, lecz także różnokolorowe kamienie zatopione w złocie – fioletowe ametysty, zielone chryzoprazy, przejrzysta masa perłowa. Wśród kształtów dominują gwiazdy i obłe powierzchnie przypominające kopuły. Architektoniczne formy i kamienie szlachetne razem tworzą baśniowe piękno. Zachwycające przepychem dzisiaj na całym świecie tak samo, jak mogłyby to czynić w Rzymie w czasach baroku, ponad pół tysiąca lat temu.

Biżuteria jest dostępna w Noble Place.

20/25Roberto Coin: Wieczne Miasto

Proszę czekać..
Zamknij