Znaleziono 0 artykułów
04.03.2020
Artykuł partnerski

Solar: 5 projektów na przecięciu mody i sztuki

Basia Czyżewska

Marka Solar zaprosiła do współpracy studentów Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu. Pod hasłem „#ModnaSztuka” powstała kapsułowa kolekcja jedwabnych apaszek.

(Fot. materiały prasowe)

Styk świata sztuki i mody zawsze iskrzy dobrą energią i twórczymi rozwiązaniami. Dlatego, kiedy okazało się, że w tym samym roku Solar obchodził 30. urodziny, a Uniwersytet Artystyczny w Poznaniu – 100., dwie silne poznańskie „instytucje” postanowiły połączyć siły. Powstał wspólny projekt „30/100”. Założenie było proste. Oddać studentom do zagospodarowania płaską kwadratową powierzchnię o wymiarach 54×54 cm, która odpowiada rozmiarom klasycznej apaszki. W konkursie, który nie nakładał żadnych dodatkowych ograniczeń technicznych, mogli wziąć udział studenci wszystkich kierunków uczelni – od fotografii przez animację, architekturę aż po malarstwo. Pięć wybranych przez jury prac trafiło do produkcji.

(Fot. materiały prasowe)

Już na pierwszy rzut oka widać, że apaszki z nowej wiosennej kolekcji Solar są nowatorskie i wyłamują się klasycznym wzorcom. W grafikach naniesionych na jedwab nie ma takich utartych motywów jak kwiaty, gepardzie cętki czy osie symetrii. Są za to mocny kolor i abstrakcyjna geometryczna forma. Każda z apaszek jest bardzo indywidualna – ma własną kompozycję, tonację barwną i charakter. Dzięki temu obok ciekawego dodatku staje się kolekcjonerskim przedmiotem.

(Fot. materiały prasowe)

 

1/5Projekt: Natalia Adamczak

  1. Moda
  2. Premiery
  3. Solar: 5 projektów na przecięciu mody i sztuki
Proszę czekać..
Zamknij