Znaleziono 0 artykułów
15.04.2020

Polki protestują

Luka Łukasiak

W maseczkach, na balkonach, z własnoręcznie przygotowanymi transparentami. Chociaż w czasie kwarantanny nie możemy wyjść na ulice, żeby zaprotestować przeciwko drakońskiemu projektowi, wciąż głośno i dobitnie wyrażamy swój sprzeciw. Nie składamy parasolek. Strajk Kobiet trwa! Balkony i okna strajkujących osób uchwycił dla nas na zdjęciach Luka Łukasiak.

Już dziś do Sejmu trafi projekt ustawy zaostrzającej prawo aborcyjne, który przewiduje zakaz przerywania ciąży nawet wtedy, gdy badania prenatalne wskazują na prawdopodobieństwo nieodwracalnego upośledzenia płodu lub nieuleczalnej choroby zagrażającej jego życiu.

Pod obrady trafi także projekt zakazujacy edukacji seksualnej. Za dzielenie się wiedzą na temat bezpiecznego seksu miałaby grozić kara nawet trzech lat więzenia.

Organizacje takie jak Federacja na Rzecz Kobiet i Planowania Rodziny czy Ogólnopolski Strajk Kobiet namawiają do sprzeciwienia się projektowi i wzięcia udziału w protestach. By przyłączyć się do akcji i zaapelować do rządzących, wystarczy podpisać się pod petycją online.

Dotychczas ponad 640 tysięcy obywateli poparło inicjatywę. Niezależnie od wyznania i wieku, każda z nas może doświadczyć zagrażającej życiu ciąży. „Kobiety potrzebują empatii, nie potępienia” – uważają autorzy petycji.

1/22Liza

Proszę czekać..
Zamknij