Znaleziono 0 artykułów
29.01.2021

Gwiazdorskie aukcje charytatywne WOŚP

29.01.2021
(Fot. Materiały prasowe)

Aby wesprzeć najmłodszych pacjentów oddziałów laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy, przyłącz się do licytacji. Zdobądź rakietę Igi Świątek z turnieju Rolland Garros, sukienkę Małgosi Beli lub płaszcz „Vogue Polska” x Levi’s.

W trudnych czasach potrzebujemy powrotu do kolorów, które zawsze niesie za sobą Orkiestra. Kolorów miłości, radości i optymizmu – mówi Jurek Owsiak, założyciel i prezes Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Niebawem na ulicach całej Polski pojawi się 120 tys. wolontariuszy, którzy jak co roku zbiorą fundusze na wsparcie najmłodszych pacjentów. Tym razem środki zostaną przeznaczone na dofinansowanie oddziałów laryngologii, otolaryngologii oraz diagnostyki głowy. Poprzedzając uroczysty 29. Finał WOŚP, zaplanowany na 31 stycznia, już teraz możemy przyłączyć się do akcji, uczestnicząc w wyjątkowych aukcjach internetowych prowadzonych za pośrednictwem platformy Allegro.

Płaszcz projektu Pauliny Ołowskiej i Ani Kuczyńskiej (Fot. materiały prasowe)

Wśród ponad 230 tys. licytacji znajdziemy kilkanaście przedmiotów wystawionych przez Olgę Mazur i Annę Axer-Fijałkowską, właścicielki żoliborskiego vintage shopu „Dzikość Serca”. „Poprosiłyśmy silne, znane i niezależne kobiety o podarowanie elementu ze swojej garderoby, w którym występowały na scenie, czerwonym dywanie lub pozowały podczas sesji zdjęciowej” – piszą na Instagramie. Tak udało im się otrzymać suknię Małgosi Beli spod igły Ossiego Clarka, którą modelka miała na sobie podczas Festiwalu Filmowego w Wenecji. Spodnie Alexandra McQueena z pokazu filmu „Body/Ciało” przekazała Maja Ostaszewska. Pod młotek pójdą także ekstrawaganckie korale Magdaleny Cieleckiej, marynarka MMC Magdaleny Popławskiej oraz jedwabna kreacja Zofii Wichłacz.

Opaska Moschino od Moniki Olejnik (Fot. materiały prasowe)

Prosto z szaf gwiazd można nabyć także opaskę Moniki Olejnik z atelier Moschino. Teatralną kokardę dziennikarka założyła podczas Balu Fundacji TVN w 2019 roku. Jest też unikatowa koszulka projektu Rihanny z autografem piosenkarki, przekazana przez aktywistkę Aretę Szpurę. – To najwyższy czas, by podzielić się nią – niech służy nowemu nabywcy i wspaniałemu celowi, jakim jest Orkiestra – mówiła, oddając przedmiot na aukcję. Podpisy Jolanty Kwaśniewskiej, Beaty Kozidrak, Kasi Kowalskiej, Pezeta, Viki Gabor, czy Adama Sztaby ozdobiły natomiast dżinsową kurtkę od Kayah. Wokalistka osobiście przekaże przedmiot zwycięzcy licytacji. Od kilku dni można przyłączyć się także do licytacji denimowego płaszcza powstałego we współpracy „Vogue Polska” z marką Levi’s. Awangardowe okrycie wierzchnie zaprojektowała Ania Kuczyńska i ozdobiła Paulina Ołowska zainspirowana serią obrazów Zofii Stryjeńskiej, przedstawiających tańce w strojach ludowych.

Narty Andrzeja Bargiela (Fot. materiały prasowe)

Znalazło się też coś dla fanów sportu. Tenisistka Iga Świątek wystawiła jedną z sześciu rakiet, którymi wygrywała French Open, a Andrzej Bargiel, trzykrotny mistrz Polski w skialpinizmie, przekazał limitowane narty z drewna z kolekcji Sun Leones.

Dziś, bardziej niż kiedykolwiek wcześniej, potrzebna jest solidarność. Przyłączmy się do 29. edycji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, by podarować innym radość.

Pola Dąbrowska
Proszę czekać..
Zamknij