Znaleziono 0 artykułów
23.11.2020

Azjatycki Festiwal Filmowy Pięć Smaków

23.11.2020
Kadr z filmu "Jadłodajnia pod Mewą", reż. Naoko Ogigami (Fot. materiały prasowe)

25 listopada rusza 14. edycja festiwalu poświęconego azjatyckiej kinematografii, który tym razem odbędzie się online. Zasiądziemy więc przed telewizorami i laptopami, by na chwilę uciec na Wschód.

Inauguracja AFF Pięć Smaków odbędzie się 25 listopada o godzinie 19.00 na Facebooku. Z widzami spotkają się organizatorzy oraz goście specjalni: Joko Anwar (reżyser, m.in. „Zapis moich zmysłów”, „Gundala”) oraz koreański DJ set Pawła Klimczaka.

W programie festiwalu znalazło się siedem sekcji: Podróż do Azji, Kino ze smakiem, Parasites, Azjatycki VR, Hongkong dziś, Asian Cinerama i Nowe kino Azji, a w ramach nich ponad 50 produkcji – od filmów grozy po słodkie melodramaty.

Tegoroczna edycja rządzi się nowymi zasadami – ze względu na to, że cały repertuar będzie dostępny na platformie VOD, nie ma ograniczeń i wyznaczonych godzin konkretnych seansów. Wybór należy do uczestników. Rytm całego festiwalu wyznaczać będą natomiast spotkania na żywo: poranne, o godzinie 10.00, gdzie selekcjonerzy polecą najciekawsze propozycje filmowe oraz wieczorne o 19.00, kiedy na wirtualnym czerwonym dywanie ujrzymy twórców, którzy opowiedzą o swoich dziełach, uwzględniając pytania publiczności.

Kadr z filmu "Bezkrwawo", reż. Gina Kim (Fot. materiały prasowe)

Podczas przeglądu azjatyckiego kina, będą czekać atrakcje. Filmiki z tybetańską gimnastyką lub koreańską pielęgnacją pomogą wykreować wschodnią atmosferę, a kulinarna sekcja to pobudzające zmysły dania z najróżniejszych zakątków. Widzowie z Warszawy będą mogli zamówić specjalne zestawy inspirowane potrawami pojawiającymi się na ekranie w jednej z siedmiu restauracji, jak Yache Korea, Shoku, Vegan Ramen Shop, Youmiko Vegan Sushi, Niigata Onigiri, Sambal. Ciekawą propozycją jest również panel dyskusyjny i seria podcastów „Azja kręci”.

Kadr z filmu "Córki", reż. Hajime Tsuda (Fot. materiały prasowe)

Festiwal potrwa do 6 grudnia, a szczegółowy program 14. AFF Pięć Smaków, oraz bilety można znaleźć na stronie www.piecsmakow.pl.

Pola Dąbrowska
Proszę czekać..
Zamknij