Znaleziono 0 artykułów
10.03.2019

Dawid Podsiadło triumfuje na Fryderykach 2019

10.03.2019
Krzysztof Zalewski na scenie (Fot. Damian Kramski)

W Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach po raz 25. przyznano najważniejsze polskie nagrody muzyczne. Dawida Podsiadło, który w ubiegłym roku wydał album „Małomiasteczkowy” wyróżniono w czterech kategoriach.

Fryderyki, które przyznano wczoraj po raz 25., zmieniły swoje oblicze. Po raz pierwszy przyznano je w spektakularnych wnętrzach Międzynarodowego Centrum Kongresowego w Katowicach, po raz pierwszy też w rozdaniu nagród wzięła udział publiczność. 

Na scenie wystąpili Agnieszka Chylińska, Kayah, Nosowska, Edyta Górniak, Artur Rojek, Brodka, Krzysztof Zalewski, Kortez, Ørganek, Reni Jusis, Skaldowie i Lanberry.

Dawid Podsiadło odbiera nagrodę (Fot. Damian Kramski)

Na liście laureatów oprócz Dawida Podsiadło nagrodzonego w kategoriach Autor Roku, Album Roku, Utwór Roku („Początek” z Męskiego Grania 2018 wykonany wspólnie z Krzystofem Zalewskim i Kortezem) i Oprawa Graficzna Płyty, znaleźli się także Lao Che za album rockowy „Wiedza o społeczeństwie”, Mela Koteluk za „Migawka” (Pop Alternatywny), Xxanaxx za „Gradient” (Album Elektroniczny) oraz Kasia Nosowska za „Bastę” (Album Roku –  Alternatywa). Za debiut wyróżniono Tulię, a Marcin Wasilewski został Artystą Jazzowym Roku. 

Dzisiaj wieczorem druga część wydarzenia. Podczas Fryderyk. Festiwal w Katowicach wystąpią m.in. Monika Brodka, Tęskno, Mela Koteluk i The Dumplings.

Kasia Nosowska na scenie (Fot. Damian Kramski)
Anna Konieczyńska
Proszę czekać..
Zamknij