Znaleziono 0 artykułów
09.05.2021

Najmodniejsze fryzury Francuzek

09.05.2021
(Fot. Instagram @LOUISEFOLLAIN)

Za makijażem i fryzurą każdej francuskiej influencerki stoi sztab specjalistów. Jednym z nich jest David Mallett, którego salon mieści się przy Rue Notre Dame des Victoires. To on jest twórcą pozornie niedopracowanych cięć mieszkanek miasta świateł.

Miękkie fryzury

Najmodniejsze cięcie według Francuzek? – Nastąpił zwrot ku miękkości – mówi David. – Bob, dawniej opierający się na geometrycznych liniach, dziś jest gładki i puszysty. Tekstura ujawnia się dopiero na końcówkach.

Jim Morisson 1969 rok (Fot. AF Archive/Mary Evans Picture Library/East News)

Popularny stał się bob łączący stylistykę mulleta i cieniowania w stylu shag. Spiętrzone loki à la Jim Morrison stanowią doskonały przykład. – To miękka kaskada, która pasuje zarówno osobom o prostych, falowanych, jak i kręconych włosach – dodaje Mallett. – Krawędzie długiej grzywki, które często są częścią tego wizerunku, powinny być teksturowe, tak aby się gładko poruszały podczas ruchu.

Nigdy idealnie proste 

– Francuzki mają awersję do prostych włosów. Uważają, że to fryzura, która uwydatnia wszelkie niedoskonałości – mówi David. Zależy im na naturalnym ruchu. Włosy mają wyglądać na nieidealnie doskonałe, nonszalanckie. – Wszyscy udają, że nie tracą czasu na myślenie o fryzurze, ale w rzeczywistości spędzają wiele godzin, układając ją właśnie tak, aby pozostawała w lekkim nieładzie – dodaje rozbawiony. – Zmorą paryżanek są włosy niby wyprasowane od nasady po same końcówki, z przedziałkiem na środku i pasemkami. Tego nie znoszą. 

Swobodna koloryzacja

Francuzki ciemniej farbują włosy u nasady, aby barwa powoli przechodziła w wyblakły, jaśniejszy odcień na końcach. – Kolor musi być kaskadowy, wymiarowany, dzięki czemu uzyskują efekt miękkości i rozproszenia. To podkreśla efekt nonszalancji – tłumaczy Mallett. – Przejścia poszczególnych tonów powinny być niemal niezauważalne. Dla intensywnych akcentów – wyraźne nie.  

Francuska grzywka

Od Jeanne Damas po Violette Serrat – zdaje się, że wszyscy chcieliby chociaż raz wypróbować grzywkę w stylu ikon paryskiej nonszalancji. Mallett mówi, że cała sztuczka opiera się na cięciu: – Podczas przycinania długich grzywek należy pamiętać o efekcie postrzępienia końców i krawędzi. Zapomnij o prostej jak brzytwa grzywce. Jej geometryczny kształt po prostu nie jest spójny z paryską estetyką

Stylizacja włosów 

– Wiele moich klientek lubi lekkie fale. W tym celu używają prostownicy, która oprócz swojego naturalnego przeznaczenia umożliwia tworzenie miękkich loków – mówi Mallett. – Dobrym sposobem jest też pójście spać z mokrą głową. Rano budzisz się z naturalnie rozczochraną fryzurą!

Artykuł w oryginale został opublikowany na Vogue.co.uk.

Hannah Coates
Proszę czekać..
Zamknij