Znaleziono 0 artykułów
10.08.2022

Stylizacje Lady Gagi idealne dla Harley Quinn

10.08.2022
Lady Gaga (Fot. Getty Images)

To już pewne: w musicalowym sequelu „Jokera” u boku Joaquina Phoenixa to Lady Gaga zagra Harley Quinn. Wybór gwiazdy wydaje się perfekcyjny nie tylko ze względu na jej umiejętności aktorskie i wokalne, lecz także na styl, który nie mógłby być bliższy ikonicznej bohaterce DC Comics. Przedstawiamy 25 stylizacji Lady Gagi, które równie dobrze mogłaby założyć ukochana Jokera.

Lady Gaga dzięki swojemu stylowi idealnie pasuje do roli Harley Quinn. Przez lata gwiazda nieraz dawała wyraz miłości do skórzanych kompletów, często złożonych z szortów i kurtek motocyklowych, których nie powstydziłaby się Quinn. Zdarzało się nawet, że Gaga decydowała się na wariację na temat charakterystycznej fryzury Harley – kucyków z efektem zamoczenia włosów w farbie – którą w 2018 roku rozpowszechniła Margot Robbie w filmie „Legion samobójców”.

Harley Quinn (Fot. Courtesy of Everett Collection)

Choć mamy nadzieję, że osoba, która zaprojektuje kostiumy do „Joker: Folie À Deux”, drugiej części hitu Todda Phillipsa, podejdzie do strojów Harley Quinn ze świeżym spojrzeniem, to ubrania Gagi mogłyby posłużyć za świetną inspirację dla stylizacji granej przez nią bohaterki. Z czego więc składa się typowy look Quinn? W świecie DC Comics postać nosiła dwukolorowy, czarno-czerwony skórzany kombinezon, a do tego czapkę błazna. Później jej styl ewoluował i stał się odważniejszy: przedstawiano ją w skórzanej braletce i szortach czy opiętym T-shircie baby tee z krótkimi spodenkami i trampkami na obcasach. Mimo że stroje Harley są różne, słowo „sexy” zwykle nasuwa się samo – w końcu bohaterka znana jest z oszukiwania przeciwników za pomocą sztuki uwodzenia.

Lady Gaga zawsze miała upodobanie do mrocznej mody. Wśród swoich fanów znana jest jako Mother Monster, a jej garderoba od dawna odzwierciedla elementy grozy. Gdy promowała album „The Fame”, na scenie rzadko widziano ją bez skórzanych motocyklowych kurtek czy lateksowych kostiumów – ubrań, w których spokojnie mogłaby się pokazać Harley. Kiedy z kolei wydała płytę „Joanne”, Gaga często wybierała spodenki w wersji mikro, krótkie bluzki i niebotyczne szpilki, czyli trzy elementy również charakterystyczne dla Harley. Ostatnio, podczas trasy promującej „Chromatica Ball”, piosenkarka włączyła do swoich stylizacji futurystyczne skórzane body na ramiączkach, które wyglądają jak z planu filmowego „Legionu samobójców”.

Podczas gdy Gagę może czekać sporo aktorskich przygotowań do roli – możliwe, że wróci do swojej ulubionej metody Stanisławskiego, która pomogła jej wcielić się w Patrizię Reggiani w „Domu Gucci” – można uznać, że jej stylizacje są już prawie gotowe. Tak naprawdę mogłaby wybrać coś z własnej szafy i po prostu wejść na plan. Nie bylibyśmy zdziwieni.

Przedstawiamy 25 looków Lady Gagi w stylu Harley Quinn.

Artykuł ukazał się oryginalnie na Vogue.com.

Christian Allaire
Proszę czekać..
Zamknij