Znaleziono 0 artykułów
24.12.2021

Zimowy styl gwiazd na archiwalnych fotografiach

24.12.2021
William i Diana w 1991 r. /(Fot. Getty Images)

Bez względu na to, ile jest stopni poniżej zera, gwiazdy z pierwszych stron gazet sprawiły, że stylowe ferie na stoku stały się nieodłącznym elementem zimy dla wielu z nas. Od granatowo-czerwonych kombinezonów księcia Karola i Lady Di z lat 80. po masywne gogle Brigitte Bardot – przypominamy najlepsze archiwalne zdjęcia, które pozwolą skompletować wymarzoną garderobę na większe i mniejsze mrozy.

Niezależnie od tego, czy ferie spędzasz w drewnianej chatce nieopodal stoku, w centrum miasta, czy w podmiejskiej willi z kominkiem, nie ma lepszej zimowej inspiracji niż narciarskie stylizacje gwiazd. Jak być szykownym na stoku?

Cher w 1977 r. /(Fot. Getty Images)
Brooke Shields w 1988 r. /(Fot. Getty Images)

Zimowy styl gwiazd: Szykowni na mrozie

To, co łączy stylizacje celebrytów, to przede wszystkim kolory i wzory. Miksowane dowolnie. Przykład: Brooke Shields na zimowych wakacjach w Quebecu w 1988 roku w nausznikach z różowego futerka.

Diana i Karol w 1986 r. /(fot. Getty Images)

Lustrzane gogle, szaliki i rękawiczki – akcesoria to gwiazdorska podstawa zapewniająca elegancki wygląd i ciepło. W poszukiwaniu inspiracji warto przejrzeć zdjęcia Cher z Aspen w 1977 roku, w tym te w fuksjowej opasce. Księżną stylu była również Lady Di. W 1986 roku w Klosters zachwycała w plecionej opasce dobranej pod kolor kombinezonu.

Sophia Loren w 1978 r. /(Fot. Getty Images)

Z kolei pięć lat wcześniej Lynn-Holly Johnson w roli kobiety Bonda w „Tylko dla twoich oczu” zadawała szyku, szusując po śniegu u boku Rogera Moore’a. Jej wełniany kapelusz fedora, futrzaste nauszniki i gogle w czerwonych oprawkach przeszły do historii. Podobnie jak zimowe stylizacje Veruschki z sesji dla „Vogue’a” z końca lat 60.

Audrey Hepbirn, 1951 r. /(Fot. Getty Images)

Gdyby ktoś poszukiwał alternatywy dla szalików, mógłby tak jak książę Karol w latach 80. XX wieku wybrać krawat malowany w szarotki lub tradycyjne góralskie motywy. Audrey Hepburn już w latach 50. uczyła, jak podczas zimowego wypadu podkreślić talię, a Brigitte Bardot dwie dekady później – jakie okulary przeciwsłoneczne wybrać na ferie. Chyba że jak Britt Ekland wolicie te w metalicznych oprawkach lub wybieracie klasyczne aviatory Sophii Loren.

Brigitte Bardot w 1971 r. /(Fot. Getty Images)

Bez względu na wasze urlopowe plany przypominamy najlepsze zdjęcia retro, które pozwolą skompletować wymarzoną garderobę na większe i mniejsze mrozy.

Artykuł oryginalnie ukazał się na Vogue.fr.

 

Annachiara Biondi
Proszę czekać..
Zamknij