Znaleziono 0 artykułów
01.07.2021

Grace Gummer: Nie można uciec od przeznaczenia

01.07.2021
(Fot. Getty Images)

Aktorka Grace Gummer nie od razu chciała pójść w ślady sławnej matki, Meryl Streep. Portretujemy gwiazdę, która właśnie się zaręczyła. 

Meryl Streep i Don Gummer to jeden z nielicznych przykładów trwałych związków w Hollywood. Wielokrotnie nominowana do Oscara aktorka i artysta rzeźbiarz są małżeństwem od 1978 roku. Mają czworo dzieci – syna Henry’ego, który jest muzykiem, i trzy córki. Najmłodsza Lisa pracuje jako modelka. Najstarsza Mary Willa zwana Mamie już jako dziecko wiedziała, że chce zostać aktorką. Grace długo nie była pewna, czym chciałaby się zajmować w życiu.

(Fot. Getty Images)

Grace Gummer nie od razu chciała być aktorką 

Kiedy Meryl Streep była w ciąży z Grace, wystąpiła w filmie „Zgaga”. Sześcioletnią córkę wysłała na casting do filmu „Dom dusz”. Aby nie być posądzoną o nepotyzm, pod fałszywym nazwiskiem – Jane Gray. Dopiero kiedy dziewczynka wygrała casting, ujawniono jej prawdziwą tożsamość. 

Grace wypadła świetnie w roli młodej Clary del Valle – dziewczynki obdarzonej darem przewidywania przyszłości. W dorosłą Clarę wcieliła się Meryl Streep. 

(Fot. Getty Images)

Grace nie chciała kontynuować kariery. Wraz z rodzeństwem wiodła spokojne, przynajmniej jak na córkę gwiazdy, dzieciństwo w stanie Connecticut. W szkole była kapitanem drużyny pływackiej i marzyła o karierze olimpijskiej.  A kiedy dorosła, zdecydowała się na studia na prestiżowej uczelni Vassar College – tej samej, którą ukończyła Meryl Streep. Grace ma dyplom z historii sztuki i języka włoskiego. Po studiach odbyła staż u projektanta Zaca Posena. W Rzymie pracowała jako projektantka kostiumów. Sądziła, że to jej powołanie. Ale szybko okazało się, że jest inaczej. 

W 2008 roku Grace została poproszona o przygotowanie kostiumów do broadwayowskiej sztuki „The Sexual Neuroses of Our Parents”. Atmosfera teatru sprawiła, że wzięła udział w przesłuchaniu do sztuki. Ostatecznie zagrała jedną z głównych ról i zebrała świetne recenzje. Wówczas zrozumiała, że przed przeznaczeniem nie da się uciec.

(Fot. Getty Images)

Grace Gummer wkracza na scenę 

Wkrótce po scenicznym debiucie Grace dostała rolę w serialu dla młodzieży „Giganci”. Zagrała tam córkę hollywoodzkich gwiazd. Równolegle kontynuowała karierę na Broadwayu. Po znakomicie przyjętej roli w spektaklu „Arkadia”, za którą dostała nagrodę Theatre World Award, nikt nie miał już wątpliwości, że Grace po mamie odziedziczyła nie tylko urodę, ale też talent. Już rok później, w 2012 roku wystąpiła w głośnym filmie „Frances Ha”. Grała już w serialach produkowanych przez amerykańskie stacje NBC i ABC, aż – również w 2012 roku – wcieliła się w rolę dziennikarki Hallie Shea zajmującej się kampanią prezydencką Mitta Romneya w znanym także polskim widzom serialu HBO „Newsroom”. Pojawiła się też w produkcjach takich jak „American Horror Story: Freak Show”, gdzie mogliśmy ją oglądać jako wytatuowaną dziewczynę-jaszczurkę, „The Extant” w reżyserii Stevena Spielberga, w którym zagrała u boku Halle Berry, czy „Mr Robot”, gdzie wcieliła się w agentkę FBI. W 2014 roku zagrała jedną z głównych ról w kinowym dramacie kostiumowym „Eskorta” w reżyserii Tommy’ego Lee Jonesa. 

Grace Gummer zaręczyła się z Markiem Ronsonem 

Grace Gummer niechętnie mówi o życiu prywatnym. Pierwszy ślub wzięła w tajemnicy, by uniknąć zainteresowania plotkarskich mediów. Wybrankiem Grace został muzyk Tay Strathairn, z którym znali się od dzieciństwa. Spotkali się w 1993 roku na planie produkcji „Dzika rzeka”, w której grali ich rodzice. Grace miała wtedy siedem lat, a Tay – 13. W dniu ślubu znali się przeszło 25 lat, a jednak ich związek nie przetrwał próby czasu. 

Według amerykańskich portali Grace i Tay złożyli wniosek o separację już 42 dni po tym, jak w gronie najbliższych powiedzieli sobie sakramentalne „tak”. W 2020 roku Grace złożyła oficjalny pozew o rozwód. Nie mieli dzieci, więc rozwód był formalnością.

(Fot. Getty Images)

Jesienią zeszłego roku pojawiły się pierwsze doniesienia o tym, że Grace Gummer spotyka się z brytyjskim muzykiem i producentem Markiem Ronsonem. W marcu tego roku dziennik „The Sun” pisał, że atmosfera pomiędzy nimi zrobiła się bardzo romantyczna. Informator brytyjskiego dziennika dodał, że Ronson spotkał się z Meryl Streep i został przez nią zaakceptowany. W zeszłym tygodniu świat obiegła wiadomość, że Mark oświadczył się Grace. Według doniesień portalu „Page Six” pierścionek zaręczynowy był wart co najmniej 100 tys. dolarów. Brylant wyglądał – zdaniem informatora – na trzy do pięciu karatów. 

Mark Ronson ma 45 lat. Współpracował z Brunem Marsem i Miley Cyrus, jest współtwórcą przebojów Amy Winehouse oraz laureatem Oscara za utwór „Shallow” do filmu „Narodziny gwiazdy”. Do 2017 roku Ronson był żonaty z francuską aktorką Josephine De La Baume. 

Kto wie, może wspólnie z Grace zbudują dobry związek.

Natalia Jeziorek
Proszę czekać..
Zamknij