Znaleziono 0 artykułów
28.12.2018

Hotel gości sztukę

28.12.2018
Praca „Marseille” Maurycego Śmierzchalskiego 

Na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie przy wsparciu Sofitel Hotels & Resorts odbyła się prapremiera wystawy prac Maurycego Śmierzchalskiego. Fotograf przy tworzeniu ekspozycji „Chic Design by Sofitel” inspirował się architekturą Francji.  W pełnej odsłonie zostanie zaprezentowana w 2019 roku w hotelach Sofitel w Europie Wschodniej. 

Owocem fascynacji Maurycego Śmierzchalskiega Francją jest zbiór fotografii „Moja Francja”, który stał się częścią wystawy. „Chic Design by Sofitel” powstała dzięki mecenatowi marki Sofitel. Po prapremierze na warszawskiej ASP ekspozycja zostanie zaprezentowana w wybranych hotelach w Europie Wschodniej. 

Praca z Paryża (Fot. Maurycy Śmierzchalski)

Fotograf, syn Hipolita, sportowca i artysty, dorastał w otoczeniu gdyńskiej cyganerii. Jego rodzina do dzisiaj należy do trójmiejskiej bohemy artystycznej. Dlatego też w kolekcji znalazły się także zdjęcia sopockiego „Grandu”, miejsca spotkań niezwykłych osobowości. Legendarny hotel należy teraz do światowej sieci Sofitel, która wyróżnia się wyjątkową dbałością o design. Wystrój wnętrz oddaje najlepszym architektom na świecie.

Plakat wystawy (Fot. materiały prasowe) 

Nie inaczej dokonano modernizacji Sofitel Grand Sopot. Dzięki Frédéricowi Yzermanowi wnętrza zyskały nowoczesny charakter, zachowując jednocześnie oryginalną atmosferę historycznego obiektu. Kolejne etapy zmian wdrażane są od czterech lat przez renomowaną polską pracownię Kaczmarek Studio, która przygotowała nowe aranżacje m.in. wnętrz Le Bar, Restauracji Art Deco czy Apartamentu Prezydenckiego Gen. Charlesa de Gaulle’a. Kilka lat temu renowacja odświeżyła wizerunek warszawskiego Sofitelu. Za projekt odpowiedzialny był Didier Gomez. Słynny projektant jest także autorem koncepcji najświeższych zmian w hotelu – zupełnie nowe oblicze zyskuje właśnie m.in. słynny apartament prezydencki, który będzie dostępny dla gości już od stycznia. W przyszłym roku działania modernizacyjne planowane są również w hotelach Sofitel we Wrocławiu i Budapeszcie.

Sofitel Grand w Sopocie w obiektywie Maurycego Śmierzchalskiego

 

Anna Konieczyńska
Proszę czekać..
Zamknij