Znaleziono 0 artykułów
30.05.2019

J.K. Rowling wyda cztery nowe książki

30.05.2019
(Fot. Hulton Archive)

Wydawnictwo Pottermore Publishing zapowiedziało premierę czterech nowych e-booków, inspirowanych światem Harry’ego Pottera. Krótkie historie przybliżą czytelnikom magiczny folklor i tradycję w formie ilustrowanych podręczników inspirowanych wystawą Biblioteki Brytyjskiej „Harry Potter: Historia Magii”. Premiera pierwszych dwóch części planowana jest na 27 czerwca.

Po ponad 20 latach od publikacji książki „Harry Potter i kamień filozoficzny" J.K. Rowling nadal rozbudowuje uniwersum czarodziejów i czarodziejek z Hogwartu. Oprócz siedmiu tomów poświęconych przygodom Harry’ego, Rona i Hermiony, autorka wydała również krótką historię quidditcha („Quidditch przez wieki”) oraz podręcznik „Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć”, który doczekały się swoich dwóch ekranizacji.

Tym razem „potterheadsi”, jak nazywają siebie fani Harry’ego Pottera, mogą liczyć na cztery krótkie e-booki, które pozwolą im zgłębić magiczny świat poprzez jego historię i tradycję. Seria stanowi rozszerzenie wystawy „Harry Potter: Historia Magii” prezentowanej w Bibliotece Brytyjskiej od 2017 r. i przybliżającej fanom źródła magii oraz folklor świata czarodziejów i czarownic.

Bogato ilustrowane książki stylizowane będą na podręczniki czterech hogwarckich przedmiotów: „Harry Potter: A Journey Through Charms and Defence Against the Dark Arts”, „Harry Potter: A Journey Through Potions and Herbology”, „Harry Potter: A Journey Through Divination and Astronomy” i „Harry Potter: A Journey Through Care of Magical Creatures”. Książki ukażą się w czterech wersjach językowych: angielskiej, francuskiej, niemieckiej i włoskiej.

Julia Właszczuk
Komentarze (1)

Kasia Gintowt
Kasia Gintowt28.06.2019, 07:57
O, nie!
Proszę czekać..
Zamknij