Znaleziono 0 artykułów
16.11.2021
Artykuł sponsorowany

Przyszłość w rozkwicie

16.11.2021
Fot. Michał Dziurkowski

Na potrzeby polskiej kampanii Converse „Create Next” młodzi twórcy ze społeczności All Stars połączyli siły z artystą Noriakim, fotografem Karolem Grygorukiem i założycielką Geek Goes Chic Kasią Golą. Efektem ich współpracy są interaktywne murale, wirtualna wystawa i zin.

„Ciągle kwitnę, czyli ciągle się rozwijam. Kwitnę, czyli jestem sobą i nie boję się tego pokazać. Nie zrywam, bo mam już wszystko, aby móc wyrazić siebie. Traktuję przedmioty z szacunkiem, aby uszanować drogę, którą przeszły, żeby do mnie dotrzeć. Już teraz mam wszystko, czego potrzebuję, aby działać” – czytamy w manifeście społeczności Converse All Stars, tworzonej przez młodych artystów i aktywistów. To oni zdecydowali o kształcie najnowszej kampanii marki „Create Next”.

Fot. Michał Dziurkowski

Motto polskiej odsłony globalnej inicjatywy Converse, która łączy młodych kreatywnych ludzi na całym świecie, brzmi: „Ciągle kwitnę, zamiast zrywać”. W ramach „Create Next” marka oddała głos generacji Z, która przez sztukę opowiedziała o tym, co jest dla nich najważniejsze – losie planety, swobodzie ekspresji i marzeniach dotyczących przyszłości. W tym celu All Stars sięgnęli po język street artu, fotografii i sztuki internetowej, a efektem ich pracy są interaktywne murale, wirtualna wystawa i zin. W inicjatywę zaangażowani byli również artysta Noriaki, fotograf Karol Grygoruk i założycielka Geek Goes Chic Kasia Gola, którzy pełnili funkcję mentorów projektu.

Fot. Michał Dziurkowski

W ramach „Create Next” powstał mural inspirowany „Tańcem” Matisse'a

Noriaki to jeden z najciekawszych artystów polskiego street artu. Oprócz tego, że jest malarzem, niewiele o nim wiadomo. Anonimowy, niczym Bansky, ze światem komunikuje się za pośrednictwem swojej sztuki. Na jego murale można natrafić, spacerując ulicami Warszawy, Berlina i Londynu. Poznacie je po charakterystycznej postaci Watchera, czyli Pana Peryskopu.

Noriaki / Fot. Michał Dziurkowski

Na potrzeby kampanii „Create Next” artysta połączył siły z czwórką All Stars – ilustratorką, tatuażystką i modelką Karoliną Góźdź, ilustratorem Barteckym, grafikiem i twórcą kolaży Janem Kuśmirskim oraz fotografką Miłką Żmudą. Zespół stworzył wyjątkowy mural inspirowany słynnym cyklem obrazów „Taniec” Henriego Matisse’a. Każda z zapamiętałych w tańcu postaci jest inna, jak artyści, którzy powołali je do życia.

Świadomy proces tworzenia to dla mnie podstawa. Sztuka powinna nie tylko ładnie wyglądać, lecz także coś znaczyć, zmieniać – mówi Noriaki. – Największą wartością była dla mnie możliwość pracy z młodymi twórcami, pokazanie im mojego punktu widzenia, wymiana doświadczeń.

Fot. Michał Dziurkowski

Mural będzie można podziwiać w dwóch lokalizacjach – przy ul. Parkingowej 21 i ul. Smolnej 15 – do końca listopada. Pierwszy z nich został zaprojektowany tak, że przechodnie mogą stać się jego częścią, robiąc sobie na jego tle zdjęcia. Przewidujemy, że to będzie instagramowy hot spot sezonu.

Częścią kampanii „Create Next” jest wirtualna wystawa

Fot. @w0jtazzz

To jednak nie wszystko, co przygotowali młodzi kreatywni. Na każdym muralu znajdziemy QR kod, który po zeskanowaniu odkryje przed nami kreatywny zin stworzony przez All Stars pod okiem Kasi Goli z Geek Goes Chic lub uruchomi instragramowy filtr, który zmieni nas w kwiat jak z muralu. Co więcej, po skierowaniu specjalnego filtra na mural naszym oczom ukaże się wirtualna wystawa stworzona przez All Stars pod okiem cenionego fotografa Karola Grygoluka.

Wychodząc z tymi projektami na ulicę, marka Converse chce przypomnieć, że sztuka jest dla wszystkich. Społeczność All Stars zachęca do szukania własnego sposobu ekspresji, mówienia o tym, co dla nas ważne, i zmieniania świata. W końcu prawdziwa zmiana zaczyna się od nas.

Fot. Michał Dziurkowski

Artyści i artyski ze społeczności All Stars

Stage of the idea: Manifest i zin

Mikołaj (@mvkolaj.a)
Weronika (@samadhi.vera)
Anna (@anyayasynska)
Rozalia (@rozalia_ch)
Zuzanna (@zzzietek)

Stage of photography: Wirtualna wystawa

Karolina (@jackowska.karolina)
Magdalena (@magdalenaapaul)
Wojtek (@w0jtazzz)
Hien (@hieniek)

Stage of illustration: Mural

Karolina (@karolinagozdz)
Bartecky (@bartecky_)
Jan (@jankusmirski)
Miłka (@acuoms)

Julia Właszczuk
Proszę czekać..
Zamknij