Znaleziono 0 artykułów
04.09.2019

Książę Harry zachęca do przyjaznych środowisku podróży

04.09.2019
Książę Harry i księżna Meghan podczas wizyty w Nowej Zelandii (Fot. Kirsty Wigglesworth - Pool/Getty Images)

Travalyst to nowa inicjatywa księcia Sussex, której celem jest promocja bardziej ekologicznych środków transportu i minimalizacja szkodliwego wpływu turystyki na środowisko naturalne.

Książę Harry zainicjował nowy program, który ma wspierać bardziej zrównoważoną turystykę. Celem Travalyst jest zachęcanie do korzystania z bardziej ekologicznych środków transportu, minimalizacja szkodliwego wpływu turystyki na środowisko i bioróżnorodność oraz wspieranie lokalnych społeczności, ich kultur i praw. Partnerami programu zostały takie firmy jak TripAdvisor, Booking.com, Visa czy Skyscanner. 

W oświadczeniu książę Sussex odniósł się również do skandalu, który wywołała ostatnia podróż pary królewskiej do Francji. Harry i Meghan wybrali się na rodzinne wakacje prywatnym samolotem, co wywołało falę krytyki, a małżonkom zarzucono hipokryzję. W obronie pary stanęli Elton John i Ellen DeGeneres. – W 99 proc. naszych podróży wybieramy się lotami komercyjnymi – zaznaczył książę. – Wszyscy możemy starać się bardziej. Nikt nie jest idealny i każdy z nas jest odpowiedzialny za swoje decyzje – dodał.

Travalyst nie jest pierwszą tego typu inicjatywą Harry’ego. Książę i księżna Sussex znani są ze swojego zaangażowania w ochronę środowiska. Para królewska objęła swoim patronatem African Parks Foundations, wspierające afrykańskie parki narodowe i ich ekosystemy oraz Rhino Conservation Botswana, którego celem jest ochrona zagrożonych wyginięciem nosorożców.

Redakcja Vogue.pl
Proszę czekać..
Zamknij