Znaleziono 0 artykułów
17.07.2020

Najpopularniejsze produkcje Netfliksa

17.07.2020
Kadr z filmu „Zabójczy rejs" (Fot. Scott Yamano / Netflix)

Platforma ogłosiła dziesięć najczęściej wyświetlanych oryginalnych produkcji. Najpopularniejszy obraz obejrzało aż 99 milionów widzów.

Przy zamkniętych kinach widzowie coraz częściej zaglądali na Netfliksa. Platforma sporządziła ranking najczęściej oglądanych oryginalnych produkcji. Wśród nich znalazły się zarówno komedie romantyczne, jak i filmy akcji oraz dystopijne dramaty.

10. „Wynajmij sobie chłopaka”

 

Tę komedię romantyczną z kwietnia 2019 roku wyświetlono 48 milionów razy. Opowiada historię licealisty, który tworzy aplikację pozwalającą dziewczynom wynająć go jako chłopaka na różne uroczystości. W obsadzie znaleźli się Noah Centineo z „Do wszystkich chłopców, których kochałam” i Camila Mendes z „Riverdale”.

9. „Platforma”

 

Film miał premierę w marcu 2020 roku. Tytułowa platforma raz dziennie zjeżdża do tajemniczego więzienia, wypełniona po brzegi jedzeniem i alkoholem. Grupa więźniów, zależnie od poziomu, na którym się znajduje, albo cieszy się obfitością platformy, albo żywi się resztkami. Dystopijny dramat obejrzano 56 milionów razy.

8. „Niewłaściwa Missy”

 

Tim Morris poznaje kobietę swoich marzeń i zaprasza ją na wspólny wyjazd na Hawaje. Jednak omyłkowo skierował zaproszenie do koszmarnej byłej. O pomyłce dowiaduje się na lotnisku. Film doczekał się premiery w maju tego roku. Wyświetliło go aż 59 milionów widzów.

7. „Potrójna granica”

 

Film z marca 2019 roku opowiada o byłych żołnierzach sił specjalnych, którzy ledwo wiążą koniec z końcem. Postanawiają ukraść 75 milionów dolarów południowoamerykańskiemu baronowi narkotykowemu. W rolach głównych Ben Affleck, Oscar Isaac, Charlie Hunnam, Garrett Hedlund i Pedro Pascal. Film wyświetlono 63 milionów razy.

6. „Irlandczyk”

 

Kolejny majstersztyk od Martina Scorsesego z listopada 2019 roku. W rolach głównych Robert De Niro, Al Pacino, Joe Pesci i Harvey Keitel. Gangsterski obraz o lojalności i sekretach. Płatny zabójca i wojenny weteran Frank Sheeran odkrywa sekrety, których strzegł jako oddany członek rodziny przestępczej Bufalino. Film wyświetlono 64 milionów razy.

5. „Zabójczy rejs”

 

Tę komedię kryminalną z Adamem Sandlerem i Jennifer Aniston obejrzano aż 73 milionów razy. W obliczu śmierci miliardera, na którego jachcie wypoczywają nowojorski policjant i jego żona, na parę padają podejrzenia o zabójstwo. Film miał premierę w czerwcu 2019 roku.

4. „6 Underground”

 

Szóstka niezastąpionych mistrzów swojego fachu została wybrana, aby zmienić świat na lepsze. Na czele grupy staje enigmatyczny lider (Ryan Reynolds), który zrobi wszystko, by jego drużyna pozostała anonimowa, ale jej dokonania - wręcz przeciwnie. Film wyświetlono 83 milionów razy. Premierę miał w grudniu 2019 roku.

3. „Śledztwo Spensera”

 

Film z marca tego roku wyświetlono 85 milionów razy. Opowiada historię byłego policjanta (Mark Wahlberg), który prowadzi śledztwo w sprawie zabójstwa kolegów. Pomagają mu była dziewczyna (Iliza Schlesinger) i zawodnik MMA (Winston Duke).

2. „Nie otwieraj oczu”

 

O tym filmie zrobiło się głośno, a wizerunek Sandry Bullock z zasłoniętymi oczami stał się pożywką dla internetowych memów. Film opowiada historię matki, która w obliczu śmiercionośnej siły desperacko walczy o przetrwanie, swoje i dzieci. Film wyświetlono 89 milionów razy. Doczekał się premiery w grudniu 2018 roku.

1. „Tyler Rake: Ocalenie”

 

Zwycięski film z kwietnia tego roku obejrzano aż 99 milionów razy. W rolę główną wcielił się Chris Hemsworth, który zagrał nieustraszonego najemnika. Podejmuje się niebezpiecznej misji - musi uratować porwanego syna biznesmena. Wchodzi w podziemny świat narkotyków i handlu bronią, poszukując chłopca.

Kamila Wojtkiewicz
Proszę czekać..
Zamknij