Znaleziono 0 artykułów
28.09.2021

Netflix opublikował listę swoich najpopularniejszych produkcji

28.09.2021
Kadr z serialu "Gambit królowej" (Fot. materiały prasowe)

Podczas konferencji “Vox Media’s Code” w Los Angeles dyrektor generalny Netfliksa Ted Sarandos zaprezentował ranking najpopularniejszych tytułów od momentu powstania platformy.  Wśród nich znalazły się takie hitowe seriale, jak “Bridgertonowie”, “Wiedźmin” czy “Emily w Paryżu”.

Ranking powstał w oparciu o dwa czynniki - liczbę kont, których założyciele kliknęli w tytuł w ciągu 28 dni od  momentu jego pojawienia się w serwisie oraz ilość odtworzeń w tym okresie. 

Największą liczbę kliknięć odnotowano przy filmie “Tyler Rake: Ocalenie” z Chrisem Hemsworthem w roli głównej. Najwięcej osób obejrzało natomiast thriller “Nie otwieraj oczu” z 2018 roku. Spośród seriali na pierwszym miejscu znaleźli się “Bridgertonowie”. Do pierwszej dziesiątki trafiły również: trzeci sezon “Stranger Things”, “Wiedźmin”, “Gambit Królowej oraz" Emily w Paryżu”

Staramy się być bardziej transparentni jeżeli chodzi o talenty i rynek -- powiedział Sarandos, dodając, że dane streamingowe platformy to "w większości wielka czarna skrzynka". Dyrektor generalny dodał również, że jedna z najnowszych produkcji Netfiksa - południowokoreański “Squid Game” ma szansę zostać jego najpopularniejszym serialem. - Nie przewidzieliśmy, że “Squid Game” zdobędzie tak dużą światową popularność" - przyznał Sarandos.

Zuzanna Żelazny
Proszę czekać..
Zamknij